Suplement do recenzji KEYone.

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
22.08.2017
Aktualizacja systemu KEYone

W ubiegłym tygodniu, na łamach BBNews opublikowaliśmy długo wyczekiwaną recenzję modelu KEYone. W komentarzach rozgorzała żywa dyskusja, z której wyłoniło się wiele pytań i wątpliwości dotyczących prezentowanego smartfona. Przed Wami próba odpowiedzi na najbardziej palące kwestie.

Zasięg i siła sygnału Wi-Fi

Wiele osób dopytywało o rzekome zrywanie połączeń i nienajlepszą jakość anten w jakie został wyposażony KEYone. Podczas przygotowywania recenzji nie zdarzyło mi się ani razu aby urządzenie straciło sygnał sieci. Po analizie Waszych komentarzy postanowiłem przyjrzeć się jednak tej kwestii.

Muszę podtrzymać swoje dobre wrażenie z pierwszych dni użytkowania KEYone. W ciągu ostatnich dni zabierałem go ze sobą wszędzie. Krążąc po Poznaniu odwiedzałem miejsca mocno zurbanizowane, przedmieścia i obrzeża, a na końcu wybrałem się jeszcze na wycieczkę do lasu. Nawet na chwilę nie straciłem zasięgu, jakość rozmów była na dobrym, a nawet bardzo dobrym poziomie, aczkolwiek mam wrażenie, że dotychczas używany przeze Passport SE oferuje czystszy i wyraźniejszy dźwięk. Rozmowa ze znaczkiem HD w BB10 była przyjemniejsza nawet w testowanym chwilowo Q5. Prywatnie moim operatorem jest Play i karta SIM też dostawcy była wykorzystywana podczas testów.

Praktycznie na terenie całego miasta znajdowałem się w zasięgu oznaczonym jako LTE+, czyli 4G LTE ULTRA. Deklarowana prędkość maksymalna takiego połączenia wynosi do 262 Mbps. Mi udało się uzyskać 86 Mbps, a po ponownym sprawdzeniu w innej dzielnicy – 121. Play dzięki umowom z innymi operatorami daje możliwość korzystania z zasięgu także ich sieci. Z roamingu krajowego wyłączone jest jednak LTE, w związku z powyższym mogłem jedynie sprawdzić prędkość sieci trzeciej generacji oznaczonej jako H+. Wyniki macierzystej Play, T-Mobile oraz Plusa nie różniły się zbytnio od siebie. Prędkość downloadu nie przekroczyła 5 Mbps.

LTE+

Podczas moich testów zdarzył się jeden moment, w którym poczciwy Q5 wskazywał zasięg 4G na prawie maksymalnym poziomie, natomiast KEYone miał jedną kreskę H+. Nie przeszkodziło to jednak w wykonaniu niezakłóconej rozmowy telefonicznej.

Zasięg 4G LTE BlackBerry Q5
4G BlackBerry Q5

Poza użyciem aplikacji Speedtest porównywałem siłę sygnału wskazywaną przez KEYone z Q5 oraz Passportem. Próbowałem rozmawiać z windy, w której oba modele z BB10 zawsze tracą sygnał i tutaj było dokładnie tak samo, po zamknięciu się drzwi połączenie zostało przerwane. Odwiedziłem też znajomego mieszkającego w bloku z wielkiej płyty, gdzie zawsze są problemy z zasięgiem (kolega ma iPhone 6). Rozmowy prowadzonej przez KEYone, podobnie jak PP nie nazwałbym komfortową. Na tle innych smartfonów, zasięg K1 nie wyróżnił się zatem ani na plus ani na minus.

Jeżeli chodzi o Wi-Fi jest bardzo podobnie. Identycznie jak w testowanych przez mnie urządzeniach porównawczych – Passport SE, Q5 oraz dodatkowo Huawei P9 Lite, w pobliżu routera sygnał oscylował w okół 50 Mbps. Po odejściu od niego, w dokładnie w tych samych pomieszczeniach w domu zasięg słabł lub zrywał się. Dziś wykonałem także test w innym mieszkaniu, w starej kamienicy o bardzo grubych murach. Pierwszy screen przedstawia wynik w linii prostej 6 metrów od routera, natomiast drugi to rezultat został uzyskany w odległości 10 metrów za zamkniętymi drzwiami na balkonie.

Podsumowując, KEYone podczas mojego badania zachowywał się poprawnie, tracąc sygnał dokładnie tak samo jak konkurenci. Poza jedną wymienioną przeze mnie sytuacją z H+ nie zauważyłem odchyleń od normy.

Kopiuj – wklej

Funkcja, o którą pytał jeden z komentujących – działa w całym systemie, także w Hubie, dowolny test można swobodnie wklejać w przeróżne miejsca, wszędzie tam gdzie edytowany jest tekst.

Upodobnienie systemu do BB10?

Jak pisałem w recenzji, programiści BlackBerry wykonali naprawdę kawał dobrej roboty próbując przenieść najlepsze rzeczy z OS10 do Androida. Ze względu na inną architekturę systemu Google nie wszystko jednak jest możliwe. Do Huba nie można wejść inaczej niż przez Kartę Produktywności lub ikonę na pulpicie. Gest „odciągnięcia” palca z dolnej ramki ku górze pozwala zminimalizować uruchomioną aplikację, ale przypisanie go do funkcjonalności kwadratu jest niemożliwe.

Nie widzę sensu instalowania kolejnych aplikacji podmieniających domyślnego klienta wiadomości SMS. Systemowy jest w porządku, a jego podpięcie pod Hub działa sprawnie i spełnia swoje zadanie. BlackBerry oferuje szereg swoich aplikacji, takich jak Kontakty, Kalendarz, Notatki, Zadania czy Password Keeper, które oprócz tego, że świetnie sprawdzają się w organizacji codziennej pracy, to dodatkowo podtrzymują świadomość, że smartfon, który trzymamy w rękach to wciąż BlackBerry. Brakuje jedynie odpowiednika Kalkulatora oraz przeglądarki zdjęć z OS10, aczkolwiek nie są to moim zdaniem aplikacje, których interface jest na tyle ważny, by tworzyć programy wyglądające jak te obecne w systemie BlackBerry. Faktycznie, wbudowaną przeglądarkę obrazów od Google zastąpiłbym inną, ale niekoniecznie tą, którą znam z Passporta czy Z10.

Co innego tyczy się Przeglądarki Internetowej. Rzecz jasna, podczas użytkowania KEYone nie tęskniłem za alertami o niezaufanych certyfikatach i blokowanymi stronami ze względu na „alert bezpieczeństwa”. Naprawdę brakowało mi skrótów, chociażby B, T, L i R. Często łapałem się na kilkukrotnym przyciskaniu którychś z nich w Chrome. Niestety te funkcjonalności odnajdziemy jedynie w opisywanej przez mnie Keyboard Browser. Szkoda, że takiej aplikacji nie wypuściło BlackBerry, bowiem zastępcza przeglądarka w niepłatnej wersji wyświetla reklamy, a chyba wszyscy zgodzimy się, że na stronach internetowych jest ich już wystarczająco dużo.

Niedawna aktualizacja BlackBerry Launcher zawiera dwa pakiety ikon. Specjalnie dla tych, którzy tęsknią z starym BB, producent przygotował zestawy stylizowane na OS10 oraz OS7. Prezentują się następująco:

Nowe ikony w BlackBerry Launcher
Nowe ikony w BlackBerry Launcher

KEYone a Passport

W publikowanych pod recenzją komentarzach, nawet dziś trwa jeszcze dyskusja na temat flagowego modelu BlackBerry pracującego pod kontrolą OS10. Wiele osób udowadnia wyższość jednego z ostatnich smartfonów wyprodukowanych przez BB nad najnowszym owocem współpracy z Kanadyjczyków z Chińczykami. Jako użytkownik obu tych urządzeń także dostrzegam potrzebę porównania ich.

Zacznę od przewag KEYone:

 • Poręczność – bezproblemowa i bezpieczna obsługa urządzenia jedną ręką
 • QuickCharge – w 36 minut do 50% naładowania akumulatora
 • Port USB C – wreszcie nie trzeba trzykrotnie przekładać wtyczki! 🙂
 • Aparat fotograficzny – lepsze jakości zdjęcia, szybki autofocus, tryb ręczny
 • Swift-key – pisanie nawet bez przyciskania klawiszy
 • Aplikacje – dzięki najnowszej odsłonie systemu operacyjnego koniec z obejściami, wersjami przeglądarkowymi i innymi „kompromisami” w postaci stwierdzenia „zrobię to w domu na komputerze”
 • Wsparcie producenta – zarówno hardware’u jak i software’u

Przewagi Passport:

 • Klawiatura – z pełną stanowczością, jest lepiej zaprojektowana
 • Produktywność – ekran w proporcji 1:1
 • Głośniki stereo – odtwarzany dźwięk jest dużo lepszej jakości
 • Jakość rozmów – przy tej samej sile zasięgu rozmówców słychać wyraźniej i czyściej
 • BlackBerry OS 10 – mimo obecności aplikacji i regularnym aktualizacjom Androida, system BB oceniam wyżej.

Odpowiedź na pytanie, które urządzenie jest obiektywnie lepsze pozostawiam Wam i oczywiście zachęcam do dzielenia się komentarzami. Widoczna na tytułowym zdjęciu aktualizacja, to sierpniowy update zabezpieczeń wypuszczony 14 sierpnia przez BlackBerry SIRT.

 • Jakub Płuska

  Obecnie korzystam z Priv oraz Passport i muszę przyznać, że gdyby dać wyższy Android Runtime to BB10 byłby dalej lepsza opcją niż Android który jest źle zoptymalizowany, muli się, telefon się grzeje i generalnie jest strasznie toporny. Co jak co ale gestami wszystko płynnie się robiło a w Androidzie tak się nie da.

  • Peter

   Fascynujące jest to że mimo wyższości systemu bb10, ludzie wybrali androida oraz ios… nadal korzystam z bb classic I mimo upływu czasu jest to dalej dobry sprzęt. Może nie do konsumcji wielu apek czy mediów ale do informacji i pracy owszem.
   Podpisano z „umarlego” systemu BlackBerry OS10 🙂

   • Widzisz, problem z BlackBerry był taki, ze jak niegdyś nokia, każdy telefon żył własnym życiem. Ja w KAŻDYM swoim BlackBerry miałem masę problemów i awarii, które szczerze mówiąc wybierałem używając BlackBerry. Teraz patrzę na trzeźwo i albo byłem największym pechowcem BlackBerry albo to najgorsze i najbardziej zawodne telefony świata 😉 Wiem, ze wiele osób do dzisiaj używa ich i maja wszystko ok i wierze im, ale ja również nie kłamie, ze wypadł mi ekran, miałem problemy z głośnikami, przegrzewaniem się, bugi w systemie takie, ze szkoda gadać, z klawiatura również miałem problemy w jednym modelu itp itd… mimo to, co jakiś czas sprawdzam ceny BlackBerry, ale chyba już nigdy w życiu nie kupie nowego…

    • q10

     Mam podobne doświadczenia. Kupiłem Q10. Trzy razy na gwarancji wymieniana klawiatura, padł głośnik czołowy przed gwarancja i drugi raz zaraz po. Pozostał tryb głośnomówiący albo sluchawki. Później padła kamera czołowa. Jednak nadal go używam. Żona ma passporta już po gwarancji i nic sie nie dzieje z nim. System BBOS 10 jak dla mnie rewelacyjny. Rozglądam się dla siebie za passportem.
     Kupiłem też bolda 9900. Nagle padł wyświetlacz – wypalone piksele. Po wymianie wszystko ok.

  • lomax

   No bo BB oparty na qnx/neutrino a to dużo zmienia ponoć jeśli chodzi o stabilność i niezawodność

 • Neo

  A ekran Ci nie wyleciał w tym KeyOne?

  • Nie, jest na miejscu i nigdzie się nie wybiera 🙂

   • OWC

    hehe to sie okaze 😀

 • Tomasz Banasik

  Czy wiadomo czy jest wielokolorowa dioda do powiadomien jak BB10?

  • Jest, aczkolwiek sama dioda jest wielkości główki od szpilki i w porównaniu do wcześniejszych modeli BlackBerry jest słabo widoczna.

   • Tomasz Banasik

    Wielkosc dla mnie nie ma znaczenia. Wazne jest aby mozna przypisac kolory do poszczegolnych powiadomien,osob itp. Tak jak w BB10. Uwielbialem ta funkcje. Teraz ma Iphone i dobija mnie brak diody

    • Można ustawić kolor dla kont mailowych.

     • Tomasz Banasik

      czy do osob tez? do roznych powiadomien np. kalendarz ,sms, fb itd?

     • Tylko przez zewnętrzną aplikację, nie ma niestety takich opcji jak w OS10. Zewnętrzna apka pozwalająca personalizwoać diodę oprócz tego, że żąda dostępu do praktycznie całego telefonu, to jeszcze działa nieustannie w tle.

     • Tomasz Banasik

      kurcze, do bani a juz mialem nadzieje na powrot do BB. btw znasz moze cos podbnego na Iphone (profile,diody-powtorne wyswietlanie na ekranie)? z musu z niego korzystam

     • Tomasz_Max

      Hmm… Można ustawić kolor per kontakt we „własnych alarmach” w Hub.

    • Rado

     Uwierz mi, że wielkość diody ma znaczenie. W dotychczasowych BlackBerry z daleka widziałem czy mam jakąś wiadomość, w obecnym Huawei (w którym dioda jest wielkości główki szpilki) to i tak muszę mocno przyjrzeć się aby dojrzeć czy mam jakieś powiadomienie. 🙂

     • Tomasz Banasik

      rozumimem roznice.w pracy mam P8 i widzialem roznice ale jest dla mnie do zaakceptowania. za to brak diody w Iphonie 6S juz nie.

 • aastelix

  Po raz kolejny utwierdzam się we właściwym wyborze Passporta który jest uzupełniony iPhone 7+.
  Wiele ludzi korzysta z byle androida za parę złotych i są zadowoleni. Szczerze im zazdroszczę bo ja dostrzegam najmniejsze mankamenty telefonów i systemu z którego korzystają.
  Nie umiem przymknąć oka na pewne mankamenty.
  Jak już android to naprawdę tylko w mocnej specyfikacji.
  Korzystałem już z DTEK60 i to nie wyglądało dobrze w wykonaniu BlackBerry.

  • Może dlatego, ze nigdy nie używali topowych stad myślą, ze jest wszystko w normie i wszystko „działa” 😉 A ze działa byle W PORÓWNANIU do „normalnych” telefonów to już inna bajka…

  • kanon7

   A czemu nie używasz tylko iPhone e’a 7+? Dwie karty sim używasz?

 • kanon7

  Cytat:
  – Niedawna aktualizacja BlackBerry Launcher zawiera dwa pakiety ikon. Specjalnie dla tych, którzy tęsknią z starym BB, producent przygotował zestawy stylizowane na OS10 oraz OS7″

  Ciekawe… Mam BlackBerry launcher zaktualizowany, a mimo to w wyborze ikon w ustawieniach androida mam tylko ikony systemowe.
  Czyżby BlackBerry launcher różnił się zawartością min. ikon między KEYone a dteka50 /60? W KEYone są te ikony, a w dtekach nie ma?

 • bjazw

  KeyOne wygląda kusząco. Ale fatalne doświadczenie z Privem zakończyło chyba dość skutecznie moje uwielbienie dla BB 🙁

  • Coś więcej?

   • bjazw

    Telefon się grzeje, na baterii trzyma może z 6 godzin, muli bardzo irytujaco, procesor jest często obciążony ponad miarę. Po usunięciu Huba jest lepiej. Ale ja chciałem używać Huba! Doceniam poziom zabezpieczenia Androida przez BlackBerry ale to moje ostatnie BB. A co do klawiatury cóż… Sprytne było zaprojektowanie jako touchpad, ale jest zbyt mała by wygodnie pisać.

    • DM

     Telefon grzeje sie wylacznie podczas korzystania z gier/GPS. Ja mam przewaznie 900MB wolnego miejsca w pamieci ram. HUB jest ok jak na mozliwosci Androida, nie korzystam z niego az tak czesto jak na BB10OS. Klawiatura jest swietnym dodatkiem, uzywam glownie niej, nie mecze sie, przypomne ze telefon jest mniejszy niz chocby Xperia XZ Premium.

   • bjazw

    I nie chodzi o sposób użytkowania, mam tu standardowe aplikacje jakie ma większość userow. Mimo tego np przy Google Maps od momentu wlaczenia do możliwości wpisania adresu uruchamia się niemal 10 sekund. Telefon jest, jeśli chodzi o wydajność, znacznie gorszy niż stary Zenfone z Interem, którego używam jako służbowy.

    • Rado

     Nie przejmuj się, mój Huawei Mate 9 zanim odnajdzie satelitę w Google Mapach to ja już zdążę prawie dojechać do celu:-) Oczywiście przekoloryzowałem to trochę ale fakt jest, że fatalnie łapie lokalizację, w porównaniu do mojego starego Passporta.

    • DM

     Ja tu nie widze 10 sekund. Serio, macie cos nie tak z tymi telefonami. 🙂

     https://www.youtube.com/watch?v=Y2gzzAnTV-g

     • bjazw

      Well. Pierwsze 2 miesiące działal perfekcyjnie 🙂

     • DM

      Moj juz ma okolo 5mc. 🙂

      Nie chce tu na sile hejtowac. Tylko to raczej wina androida lub czegos co zlapal po drodze niz telefonu.

     • bjazw

      Moze i androida, ale system jest czysty, a mnie nie robi roznicy czy to wina telefonu czy androida. Produkt dostarczony przez BB z oprogramowaniem wybranym przez BB nie dziala tak. jak powinien. Głupie Mi4, które kosztuje połowę tego co Priv ma lepszy performance. Do tej pory byłem wielkim fanem BB, długo miałem q10, ale z androidem juz nie dali rady niestety.

     • lomax

      Nagraj coś więcej bo chce kupic priva i chętnie zobaczę jak działa

     • DM
     • Marek Bobakowski

      Na początku, ja też nie miałem problemów z płynnością Andka na Privie, ale fakt, że działałem dosłownie 2-3 miesiące (był kupiony jako tymczasowy, jak Passek pojechał do serwisu). Natomiast… Piszesz, że to raczej wina androida. No pewnie tak. Ale na Privie nie da się zainstalować innego systemu 🙂 Więc wszystko, co Android psuje, to wina de facto Priva.

 • whomanista

  Mateusz, dzięki za ,,suplement” recenzji. Gdybyś mógł sprawdzić, czy jest tryb nocny, a jeśli tak, to czy można ustawić aby wszystkie powiadomienia były wyciszone OPRÓCZ dzwonka telefonu.

  • Tomasz Banasik

   Dolaczam się do pytania choc w zmienionej formie. Czy jest mozliwosc ustawienia profili jak w BB10?

   • aastelix

    Profile są takie jak w każdym androidzie choć jest drobne udogodnienie w aplikacji HUB gdzie możesz sobie ustawić osobny dzwonek i kolor diody dla każdego konta e-mail. Nie jest to rozwiązanie nawet w połowie tak dobre jak w BB10.

    • Tomasz Banasik

     Nie wiedziałem,ze w androidzie sa profile. Dzieki za info

     • Master

      Ja musiałem ze sklepu play pobrać apkę Sound profile i w końcu działa

     • Tomasz Banasik

      dzieki

  • Jakub Mańko

   jest tryb ‚nie przeszkadzać’ ale i wolałem nocny w starym q 10

   • DM

    Ten tryb ma 3 opcje. Plus mozliwosc personalizacji.

  • Możesz dla Q ustawić skrót – ustaw tylko wibracje. Trybu nocnego takiego jak w BB10 nie ma. Jest „nie przeszkadzać” jak pisze Jakub, ale tam jest tylko możliwość zdefiniowania konkretnych kontaktów, dla których dźwięk połączenia będzie działał. Więc jeśli zadzwoni nieznany numer… to Cię nie obudzi.

 • whomanista

  Najlepsza wideorecenzja Keyone. Dla zainteresowanych klawiaturą i tym co można z nią robić – od 4 minuty filmu
  https://youtu.be/J3czuX8bcHI

  • DM

   Sporo jej brakuje to wszystkich skrotow, sam jej podpowiedzialem ze 3 w komentarzach. 😉

   • whomanista

    To prawda, nie mniej ze świecą szukać recenzji, które poświęcają aż tyle czasu na właściwości użytkowe smartfona. Inni recenzenci zazwyczaj robią zdjęcia i grają w gry jakby to był główny powód posiadania Blackberry.

    • DM

     Mr. Mobile – to moj numer jeden.

     • whomanista

      Oglądałem kilka jego prezentacji, mówi krótko zwięźle i na temat. Też dobrze.

 • Mong

  OT: powoli otwiera się nisza na domowe zabezpieczenia: https://www.pb.pl/zlodziej-wchodzi-do-domu-przez-inteligentne-urzadzenia-869240

 • lomax

  K1 to nadal telefon, którego nie można w sklepie/salonie sprawdzić i to jest też porażka

 • Jarek Maćkula

  Też się zgadzam,że Passport to nadal świetny telefon:) sam używam, a dodatkowo mam kilka na sprzedaż;) 2 zaplombowane (!) SE i jedną nówkę z Play – Piano Black:) zainteresowani? j.mackula@gmail.com

 • Szymon Balbier

  Proszę powiedzcie mi, czy wersja BB K1 Limited Edition będzie działać poprawnie w Polsce? Mam na myśli zasięg / częstotliwości. W Indiach są takie same standardy? Mam zamiar go kupić, ale nie posiadam aż tak głębokiej wiedzy co do parametrów technicznych. Dzięki za odp.

 • OWC

  Dzisiaj mi przsyszla aktualizacja na Q10 do 10.3.3.1435 😀
  TMobile. 1,5GB

  • lomax

   Szczęściarzem jesteś 🙂

  • aastelix

   Przez Alaske i Syberię chyba szła.

  • Adam Turner

   No to się skończyła współpraca z bblinkiem 🙂

  • Pawełek

   mi na Z10 to samo (też t-mobile)! A bblink i Blend działały mi zawsze bez problemów (Blend to dla mnie podstawa)

 • Master

  Na apce OpenFM nie mam w ogóle głosu, ani na głośniku, ani w słuchawce. Reinstalacja nie pomaga. Ma ktoś pomysł, jak to będzie działać poprawnie?

  • zenq

   Mi na passporcie dziala bezproblemowo 😉

 • DM

  Na PRIV tez juz jest — BB10/7OS icon pack.

  Wlasnie uzywam sobie z BB10. Od razu lepiej. 🙂 https://uploads.disquscdn.com/images/642ed6672455343f1084c14ce2897a2911d18810a7d41af92c99d7bf88693cf9.png

  • Jacek Kotlicki

   Mam pytanko a możesz zmienić układ siatki ikon? Bo mi to nie chce działać.

   • DM

    Na PRIV masz zawsze 5 ikon obok siebie. Nie mozna tego zmienic. Choc mozesz dowolnie je sobie ustawiac, tworzyc foldery etc. Generalnie update zrobil to ze teraz APK od BlackBerry dzialaja szybciej. Np. Device search czy HUB. 🙂

    • Jacek Kotlicki

     To ciekawe po co dali taką opcję jak i tak nie można zmienić?

     • DM

      Przepraszam. Moje niedopatrzenie. Minimalnie moga byc 4 ikony, maksymalnie 6 ikon w rzedzie. Rzedy tez mozna zmienic, jak I rozmiar. Przed chwila sprawdzalem. Dziala. 🙂

     • Jacek Kotlicki

      Dziwne, u mnie nie chce działać nieważne jakie ustawienia wybiorę.

     • DM

      Wydaje mi sie ze w takim wypadku pozostaje Ci jedynie reset Android I update APK od nowa. Widocznie Android cos zlapal. Jednak zanim to zrobisz, sprobuj zrestartowac telefon, moze pomoze. 🙂

     • Jacek Kotlicki

      Telefon już uruchamiałem ponownie trzy razy i nic to nie dało. Niestety został jedynie reset 🙁 Dzięki za odpowiedzi 🙂 Pozdrawiam

     • DM

      Sluze pomoca. Pozdrawiam!

  • kukinda

   Jest aktualizacja na PRIV do Nougata?

 • Itam

  BlackBerry rolls out new versions of Hub Suite+ core apps:
  https://crackberry.com/blackberry-rolls-out-new-versions-hub-suite-core-apps

 • aastelix

  Komuś bardzo zależy żeby wypowiadać się na SW ale bez przyczyny bana się nie dostaje… https://uploads.disquscdn.com/images/538308fcdbc4afb2abae222f4066a4f9fb770c4a0cfca9ebddf7830e81059867.png

  • Wodnik Szuwarek

   Co tak mnie śledzisz? Znajdź sobie jakieś zajęcie bo chyba masz za dużo wolnego czasu.

   • BBfanfan

    Wszyscy którzy subskrybują kanał RSS z komentarzami na BBNEWS.PL czytali Twoją korespondencję z Piotrkiem 🙂

    W internecie nie ma anonimowości 😉

    • Wodnik Szuwarek

     Ale po kiego grzyba jakieś screeny niezwiązane z tematem artykułu?

     • BBfanfan

      Jesli piszesz publicznie to trzeba się z tym liczyć.
      Można było BBM, email czy coś tam jeszcze innego wykorzystać.

      W sumie IMO nic wielkiego się nie stało.

      Sam zajrzałem gdy zobaczyłem że Piotrek tu pisze. Nic więcej.

     • Wodnik Szuwarek

      To nie jest pierwszy screen aastelixa na mój temat. Chyba ma za dużo wolnego czasu.

 • BBfanfan

  Multitasking (app switcher) w iOS11 na iPadzie Pro. Skąd my to znamy 😉
  Gdyby to trafiło również na iPhona, poważnie bym się zastanowił… 🙂

  https://www.youtube.com/v/A_UEdAZ9hU0?autoplay=1&start=210&end=230&controls=1&version=3

 • Itam
 • Itam

  A space black version of BlackBerry’s KeyOne is coming to AT&T
  https://www.theverge.com/circuitbreaker/2017/8/24/16197820/blackberry-keyone-black-at-t-release

 • Itam

  BlackBerry confirms the KEYone will get an Oreo update at an unspecified date:
  http://www.talkandroid.com/318705-blackberry-confirms-the-keyone-will-get-an-oreo-update-at-an-unspecified-date/

 • Itam

  BlackBerry Keyone – test smartfona z fizyczną klawiaturą:
  http://www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/smartfony/2017/08/blackberry-keyone-test.aspx

 • Itam
  • DM

   Byla by to wielka szkoda. Moj pierwszy smartphone na Android to byl HTC Desire. Do dzis wspominam go bardzo milo. Potem mialem jeszcze kilka urzadzen tej marki, w tym wysmienitego HTC ONE. Oby im sie udalo, choc obawiam sie ze nie maja juz na siebie pomyslu.

 • Itam

  iOS11 will Supported by BlackBerry Enterprise Software on Launch Day:
  https://www.berryreporter.com/ios11-will-supported-by-blackberry-enterprise-software-on-launch-day/

 • Itam

  Przerost ambicji pogrążył plany Apple: zamiast iCara oprogramowanie do busika:
  https://www.dobreprogramy.pl/Przerost-ambicji-pograzyl-plany-Apple-zamiast-iCara-oprogramowanie-do-busika,News,82755.html

 • Itam
 • Master

  Czy ktoś wie może, jak ustawić dzwonek na smsa?