Zamów przejazd Uber przez BBM!

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
01.09.2017

Realizują się lipcowe zapowiedzi firmy obsługującej jeżynowy komunikator. Do zakładki Discover dodano właśnie nową funkcję!

Developerzy stojący za BBM’em po raz kolejny dotrzymali słowa. Niegdyś ekskluzywna i można powiedzieć monofunkcyjna aplikacja rozszerza swój zakres działania. Na szczęście rozwój polega na czymś więcej niż dorzucaniu do oferty kolejnych wirtualnych naklejek i komunikator zyskuje naprawdę przydatne funkcje.

BlackBerry Messenger od dłuższego czasu przestaje być jedynie narzędziem do przysłania wiadomości czy prowadzenia wideorozmów. Aplikacja została uzupełniona chociażby o zakładkę Discover wyświetlającą m.in. najnowsze informacje ze Świata, wyniki meczów piłkarskich i update’y ulubionych BBM Channels. Co ważne, kliknięcie nagłówka newsa nie przenosi użytkownika do przeglądarki internetowej, ale pozostawia w oknie komunikatora. Programiści i marketingowcy wiedzą co robią i starają się aby korzystający jak najdłużej pozostał w serwisie. Podobne rozwiązania stosuje facebook i twitter.

Teraz, BBM otrzymał kolejną nowość – opcje zamawiania przejazdów popularnym Uberem. Wystarczy zalogować się swoimi danymi i gotowe. Osobna aplikacja przewoźnika nie jest w ogóle potrzebna, w oknie otwiera się mapka, z której możemy wybrać miejsce odbioru lub wprowadzić adres ręcznie.

W tym momencie nie wszyscy użytkownicy Messenger’a będą mieli już dostępną tę funkcjonalność (na naszym testowym KEYone jest i działa), bowiem wygląda na to, że jest ona udostępniania stopniowo. Niebawem jednak trafi do wszystkich.

Napisałem wszystkich? Niestety zła wiadomość jest taka, że posiadacze BB10 w dalszym ciągu mogą jeździć tylko taksówkami. Podobnie jak zakładka Discover, Uber przeznaczony jest tylko dla systemów Android i iOS, co korzystających z autorskiej platformy BlackBerry będzie boleć  tym bardziej, że jak wiemy oficjalna aplikacja Uber na ten system nie istnieje. Udostępnienie możliwości zamawiania przejazdów przez BBM w tej sytuacji byłoby świetnym posunięciem i być może skłoniłoby jeszcze garstkę fanów do pozostania albo nawet powrotu na OS10. Wielka szkoda, że nawet legendarny Messenger nie jest już wspierany przez pierwotnego producenta.