BlackBerry będzie notowane na NYSE.

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
04.10.2017

Kanadyjczycy ogłosili, że wkrótce przeprowadzają się na największą giełdę papierów wartościowych na świecie. 

Firma jest obecnie notowana pod symbolem BBRY na Nasdaq, która od początku swojego istnienia związana była z segmentem IT i jako pierwsza na świecie uruchomiła w pełni elektroniczne systemy transakcyjne. W 1999 roku, niedługo przed pęknięciem wielkiej bańki dotcomów Nasdaq był dwukrotnie większy niż założona w 1817 roku Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych. Jednak już sześć lat później w 2005 roku role się odwróciły i to starszy rywal pięciokrotnie przerastał technologicznego pioniera wartością obrotów.

Symboliczne otwarcie notowań na NYSE odbędzie się już 16 października. Przedsiębiorstwo otrzyma skrót BB. CEO BlackBerry w opublikowanym oświadczeniu wyraził nadzieję, że wejście na nowojorski parkiet pozwoli dotrzeć do większej ilości klientów i inwestorów. Ma rację, bowiem Nasdaq jest mniejszą giełdą, aczkolwiek to tam notowani są tacy giganci jak Apple, Microsoft czy Intel.

Tom Farley, prezes NYSE także odniósł się do ruchu BB podkreślając, że BlackBerry to innowator, firma, która z wielkim sukcesem ewoluowała przez lata by teraz stać się liderem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Farley z radością powitał przedsiębiorstwo w gronie wielkich światowych korporacji obecnych na jego giełdzie. Istotnie, Kanadyjczycy dołączą do takich gigantów jak Ford, GE, General Motors, Coca-Cola czy AT&T.

Zródło: CrackBerry