Seria aktualizacji programów BlackBerry dla Androida.

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
25.10.2017

Kanadyjczycy nie ustają w ulepszaniu swoich produktów. Po nieoficjalnym zaktualizowaniu OS10 przyszedł czas na aplikacje dostępne w sklepie Google Play.

W większości przypadków mamy do czynienia z rutynowymi poprawkami bugów i zwiększania wydajności. I tak po kolei:

BlackBerry Hub otrzymał teraz możliwość zintegrowania z kontami na portalach Tumblr oraz QZone, opcję ustawienia różnego, automatycznego podpisu dla odpowiedzi oraz przekierowań e-maili i możliwość dodania klikalnego linka do stopki. Korzystając z zegarka z Androidem Wear możemy teraz odpowiadać na e-maile z Huba, poprawiono obsługę konwersacji na kontach Gmail, a także w ramach bety umożliwiono wybieranie algorytmu skrótu wiadomości S/MIME wraz z właściwymi ustawieniami administracyjnymi.

Kalendarz BlackBerry będzie teraz pozwalał na dodawanie załączników do tworzonych wydarzeń w ramach usługi Exchange ActiveSync 16.

Aktualizacji doczekał się również stojący na straży bezpieczeństwa użytkownika program DTEK. Wprowadzono poprawki do systemu oceny poziomu bezpieczeństwa oraz udostępniono widok daty zainstalowanego w urządzeniu patcha zabezpieczeń.

BBM wzbogacono o animowane naklejki, które można przesyłać znajomym podczas rozmów, dodano także wyszukiwarkę naklejek i paczek z nimi. Nowe wygląd uzyskały również chmurki chatów, oznaczenia notatek głosowych oraz statusy wiadomości. Jest także opcja włączenia bądź automatycznego pobierania multimediów w zależności od typu połączenia z siecią na jakim pracujemy – Wi-Fi lub sieć komórkowa.

Klawiatura: nowością jest wprowadzenie szybkich trybów do sprawnego wybierania trybu dyktowania, emoji, trybu wyboru tekstu oraz schowka prosto z klawiatury. Jak zaznacza BlackBerry, może pojawić się monit o przyznanie nowych uprawnień do audio. Jest to konieczne, by móc skorzystać z nowych mechanizmów sterowania głosem.

Niewyszczególnione konkretnie, drobne poprawki otrzymały takie aplikacje: Notatki, Usługi BlackBerry Hub+ oraz Kontakty.

Źródło: UtbblogsCrackBerry