Wycieka BlackBerry OS 10.3.3.3057!

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
23.10.2017

Uwaga, uwaga mamy ważny komunikat! Na stronach forum Crackberry pojawiły się pliki zawierające elementy systemu BlackBerry wersji 10.3.3.3057!

Nielicha historia chciałoby się powiedzieć! System operacyjny, na którym wielu postawiło już krzyżyk wydaje się znajdować jeszcze wśród żywych. Kolejna wersja kanadyjskiego oprogramowania operacyjnego właśnie wychodzi na światło dzienne. Post opublikowany na forum Crackberry zawiera już linki z paczką części składowych OS’ów (Core OS, Radio i Debrick) dla Blackberry Z10, Z3, Z30, Q5, Q10, Classic oraz Passport.

Trwa dyskusja jakie zmiany w stosunku do poprzedniej wersji zawiera nowa odsłona, jak do tej pory nikt nie przedstawił jeszcze wypunktowanej listy. Analiza dostarczonych plików wskazuje, ze OS pochodzi z lipca tego roku, co wielu komentującym przywodzi na myśl ostatnio ujawnioną lukę o na nazwie KRACK, w związku czym najczęściej powtarzającym się domniemaniem jest to, że 3057 łata dziurę w zabezpieczeniach WPA2.

Ujawnienie kolejnej wersji OS’u wielu użytkownikom daje nadzieje zaimplementowanie znaczących nowości w systemie, jak choćby nowszy Android Runtime lub czarny Hub, który moim zdaniem jest równie prawdopodobny jak nadchodzący Half-Life 3.

W tej chwili najbardziej skłaniam się ku teorii, że OS w wersji 10.3.3.3057 zawiera jakiś fix związany KRACKiem. Byłoby miło gdyby zaktualizowania została chociażby przeglądarka.

Rzecz jasna będziemy na bieżąco śledzić rozwój wydarzeń i czekamy na listę zmian!