BlackBerry nawiązuje partnerstwo z Tata Elxsi

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
10.11.2017

BlackBerry poinformowało w komunikacie prasowym o nawiązaniu współpracy z indyjską spółką technologiczną. Po stronie Kanadyjczyków wykazywać się będzie QNX.

Tata Elxsi to firma powiązana kapitałowo z Tata Group (jednym z największych holdingów na świecie). Tatę chyba określiłbym mianem indyjskiego Samsunga. Korporacja ma swoje przedstawicielstwa w dziesiątkach branż począwszy od produkcji samochodów, przez usługi finansowe, lotnictwo cywilne, nieruchomości, na produkcji herbaty skończywszy.

Przedsiębiorstwo, z którym umowę podpisało właśnie BlackBerry związane jest z szeroko pojętym IT, skupiając się na telekomunikacji, elektronice użytkowej, ochronie zdrowia i branży automotive. Ta ostatnia kwestia bardzo interesuje Kanadyjczyków, którzy w swoich rękach mają rozwijający się nieustannie QNX. Oprócz tego, Elxsi działa w obszarze usług chmurowych, IoT, analizy Big Data oraz sztucznej inteligencji. Hindusi biorą aktywny udział w tworzeniu systemów niezbędnych przy projektowaniu autonomicznych samochodów, elektroniki „ubieralnej” czy urządzeń korzystających z rozwijającej się AI.

„Bardzo szybki rozwój tzw. produktów >>connected<< pokazał jak ważne jest zabezpieczenie krytycznych elementów takich systemów. Przed nami niesamowita okazja do wprowadzenia na rynek bezpiecznych i godnych zaufania rozwiązań software’owych. Korzystając z technologii opracowanej przez QNX producenci z całego świata mogą zaopatrywać się w zabezpieczenia o podwyższonym standardzie, których skuteczność gwarantuje BlackBerry. Jesteśmy bardzo podekscytowani nawiązaniem partnerstwa z Tata Elxsi i nie możemy się doczekać by oddać w ręce klientów rozwiązania wspomagające rozwój, umożliwiające integrację oraz testowanie kluczowych systemów oprogramowania nowej generacji”, powiedział  Kaivan Karimi, szef sprzedaży i marketingu BlackBerry Technology Solutions.

Rozwiązania zawarte w usługach i oprogramowaniu: QNX Neutrino Realtime OS, QNX Momentics Tool Suite, QNX Hypervisor, QNX SDK for Apps & Media, QNX Wireless Framework, QNX OS for Safety, QNX OS for Medical, QNX CAR Platform for Infotainment, QNX Platform for Acoustics, and QNX Platform for ADAS pomogą spółce Taty w dostarczaniu swoim klientom produktów o odpowiednim poziomie zabezpieczeń, co jest szczególnie ważne w branży samochodowej oraz służbie zdrowia.

 

Źródło: Prnewswire

 • Paweł Dejko

  Marka premium z marką premium.

  • Hijinx

   Która z tych marek jest premium?

   • Paweł Dejko

    Obie!!!

   • Michał

    Jaguar Land Rover

 • Michał

  Czyli JLR będzie wspierany :]

 • whomanista

  Chyba uwaliłem Classica
  Chciałem przywrócić do ustawień fabrycznych. Po wejściu w ustawienia, bezpieczne czyszczenie.
  Po wciśnięciu USUŃ DANE pojawił sie komunikat ,,Funkcja antykradzieżowa Blackberry Protect jest włączona. Aby usunąć dane, musisz wpisać swój Blackberry ID. ”
  Wpisałem swój ID i rozpoczął się proces czyszczenia. Gdy doszedł do 40% , grafika postępu znikła. Niemniej ekran jest jakby lekko podświetlony. Czekałem z 2 godziny, bez zmian. Ekran dalej lekko podświetlony, żadnej reakcji. Wyłączyłem przyciskiem zasilania trzymając 10 sek. Zresetował się i od nowa zaczyna przywracanie do ustawień fabrycznych.
  Spotkaliście się z czymś takim? Czy może powinienem wcześniej wyłączyć BB Protect, a dopiero później włączyć bezpieczne czyszczenie?

 • Paweł Górny

  A kiedy recenzja Motion?

 • OWC

  Nie wiem czy moj nowy Q10 był keidys zarejestrowany czy nie, ale gdy wgralem 10.3.3 przez autoloadera telefon nie chciał przejsc okno BBID przez ten głupi Anti Theft, pisało wpisz BBID które jest zarejestrowane z tym urządzeniem i koniec..próbowałem wszytsko.
  Udało mi sie obejsc tego BB Anti Theft 😀
  Wpisałem 10 razy złe hasło i …udało się. Normalnie się wszystko załadowało, pozniej wpisałem haslo w BBID i gra!
  Tu filmik dzieki ktoremu dałem rade 😀
  https://www.youtube.com/watch?v=NXE7FaDc9sU

  • BBfanfan

   Nie dawno czytałem o podobnym przypadku gdzieś na CB.

   A 10.3.3. ostatnio dobija się do wszystkiego co działa na BB10.
   Wczoraj pojawiło się na Classicu który nawet karty Sim nie ma włożonej 🙂

   • OWC

    Ja jestem mega ucieszony ze zadzialalo :D:D
    Dlatego polecam dalej :D:D

 • BBfanfan

  Face ID złamany przy pomocy maski przez wietnamską firmę zajmująca się zabezpieczeniami Bkav.

  https://www.youtube.com/watch?v=i4YQRLQVixM

  http://www.komputerswiat.pl/nowosci/smartfony/2017/45/face-id-w-iphone-x-oszukany-przy-pomocy-maski.aspx