BlackBerry nawiązuje partnerstwo z Tata Elxsi

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
10.11.2017

BlackBerry poinformowało w komunikacie prasowym o nawiązaniu współpracy z indyjską spółką technologiczną. Po stronie Kanadyjczyków wykazywać się będzie QNX.

Tata Elxsi to firma powiązana kapitałowo z Tata Group (jednym z największych holdingów na świecie). Tatę chyba określiłbym mianem indyjskiego Samsunga. Korporacja ma swoje przedstawicielstwa w dziesiątkach branż począwszy od produkcji samochodów, przez usługi finansowe, lotnictwo cywilne, nieruchomości, na produkcji herbaty skończywszy.

Przedsiębiorstwo, z którym umowę podpisało właśnie BlackBerry związane jest z szeroko pojętym IT, skupiając się na telekomunikacji, elektronice użytkowej, ochronie zdrowia i branży automotive. Ta ostatnia kwestia bardzo interesuje Kanadyjczyków, którzy w swoich rękach mają rozwijający się nieustannie QNX. Oprócz tego, Elxsi działa w obszarze usług chmurowych, IoT, analizy Big Data oraz sztucznej inteligencji. Hindusi biorą aktywny udział w tworzeniu systemów niezbędnych przy projektowaniu autonomicznych samochodów, elektroniki „ubieralnej” czy urządzeń korzystających z rozwijającej się AI.

„Bardzo szybki rozwój tzw. produktów >>connected<< pokazał jak ważne jest zabezpieczenie krytycznych elementów takich systemów. Przed nami niesamowita okazja do wprowadzenia na rynek bezpiecznych i godnych zaufania rozwiązań software’owych. Korzystając z technologii opracowanej przez QNX producenci z całego świata mogą zaopatrywać się w zabezpieczenia o podwyższonym standardzie, których skuteczność gwarantuje BlackBerry. Jesteśmy bardzo podekscytowani nawiązaniem partnerstwa z Tata Elxsi i nie możemy się doczekać by oddać w ręce klientów rozwiązania wspomagające rozwój, umożliwiające integrację oraz testowanie kluczowych systemów oprogramowania nowej generacji”, powiedział  Kaivan Karimi, szef sprzedaży i marketingu BlackBerry Technology Solutions.

Rozwiązania zawarte w usługach i oprogramowaniu: QNX Neutrino Realtime OS, QNX Momentics Tool Suite, QNX Hypervisor, QNX SDK for Apps & Media, QNX Wireless Framework, QNX OS for Safety, QNX OS for Medical, QNX CAR Platform for Infotainment, QNX Platform for Acoustics, and QNX Platform for ADAS pomogą spółce Taty w dostarczaniu swoim klientom produktów o odpowiednim poziomie zabezpieczeń, co jest szczególnie ważne w branży samochodowej oraz służbie zdrowia.

 

Źródło: Prnewswire