Fujisoft i Hitachi nowymi partnerami BlackBerry w Japonii

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
21.11.2017

Kanadyjczycy stale rozwijają swój software’owy biznes. W dzisiejszym komunikacie chwalą się nawiązaniem współpracy z gigantami z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Fujisoft Incorporated i Hitachi Industry & Control Solutions to nowi członkowie programu partnerskiego BlackBerry. Dzięki podpisanym umowom, japoński przemysł uzyska dostęp do najnowszych rozwiązań dostarczanych przez BB.

Kaivan Karimi, wiceszef i kierownik sprzedaży BlackBerry Technology Solutions zwrócił uwagę, że Japonia znajduje się w czołówce krajów, w których popularność zdobywają produkty zaliczane do IoT. Co za tym idzie, tutejsi producenci oraz odbiorcy potrzebują systemów stawiających bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Kilka branż w szczególnym stopniu wymaga najwyższej klasy rozwiązań. Mowa tutaj o segmencie automotive i służbie ochrony zdrowia i na takich gałęziach przemysłu skupia się BlackBerry gwarantując niespotykany nigdzie indziej poziom złożoności bezpiecznego oprogramowania. Karimi widzi współpracę z japońskimi dostawcami jako inwestycję w przyszłość i rozwój systemów nowej generacji.

W ramach programu, Fujisoft i Hitachi uzyskają dostęp do szeregu produktów znajdujących się w portfolio Kanadyjczyków: QNX Neutrino Realtime OS, QNX Momentics Tool Suite, QNX Hypervisor, QNX SDK for Apps & Media, QNX Wireless Framework, QNX OS for Safety, QNX OS for Medical, QNX CAR Platform for Infotainment, QNX Platform for Acoustics, QNX Platform for ADAS, Certicom Toolkits, Certicom Managed Public Key Infrastructure oraz Certicom Asset Management System.

Fujisoft to rozwijająca się od 45 lat firma dostarczająca gotowe rozwiązania hardware’owe oraz software’owe. Na lokalnym rynku jest znana zarówno wśród konsumentów jak i klientów korporacyjnych, dla których tworzy najwyższej jakości produkty. Największe sukcesy osiąga w branży samochodowej, służbie zdrowia oraz przemyśle. Jeden z dyrektorów Fujisoft zaznaczył, że w pracach nad wspólnymi projektami z QNX będzie brało udział ponad 6 tysięcy inżynierów.

Drugi z nowych partnerów, to Hitachi Industry & Control. Ta firma, będąca częścią większej grupy przedsiębiorstw koncentruje się głównie na dostarczaniu oprogramowania zabezpieczającego dla przemysłu. Doświadczenie i technologia QNX pomoże rozwijać obecne programy Hitachi z dziedziny robotyki, przetwarzania obrazu czy rozwoju sieci komunikacyjnych. Japończycy dołączają dziś do ciągle rozrastającej się grupy partnerów BlackBerry, którzy wspólnie tworzą najnowocześniejsze oprogramowanie i rozwijają otaczającą nas dookoła technologię.

 

Źródło: Crackberry