Marty Beard opuszcza BlackBerry.

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
18.11.2017

Cieszący się dużą sympatią społeczności Dyrektor Operacyjny postanowił opuścić szeregi kanadyjskiej firmy. Pewnego rodzaju ulgą jest fakt, że nie szuka innej pracy.

Amerykanin objął stanowisko w 2014 roku, a więc w czasie kiedy na rynek wchodził najbardziej charakterystyczny model z systemem BlackBerry 10 – Passport. Beard pozostawał wierny urządzeniom BB, co w momencie zwrócenia się w stronę Androida było niezwykle trudne, zwłaszcza dla użytkownika wręcz zakochanego w kwadratowym klawiaturkowcu. Można odnieść wrażenie, że choć stojąc na tak wysokim stanowisku z pewnością miał świadomość jaki los czeka OS10, do końca wierzył, że system nie umrze. Sympatię fanów BlackBerry zyskiwał sobie zadziornymi twittami, w których często prowokował Apple, punktując niedociągnięcia w sferze zabezpieczeń wymieniając przy tym zalety kanadyjskiego systemu.

Jako pracownik najwyższego szczebla, Beard nie stronił od mediów, pisywał na oficjalnym blogu Inside BlackBerry, chętnie udzielał wywiadów i brał udział na podcastach.

Jak dowiedziała się agencja Reuters, przyczyną złożenia rezygnacji jest zły stan zdrowia jednego z członków rodziny. Ostatnim dniem Marty’iego Beard’a w BlackBerry będzie 30 listopada. O swoim odejściu miał poinformować swoich współpracowników wczoraj.

Beard miał istotny wpływ na udaną transformację BlackBerry w przedsiębiorstwo skupione na dostarczaniu oprogramowania będąc do tej pory odpowiedzialnym za dalszy rozwój firmy. Jako Dyrektor Operacyjny rozpatrywał i zatwierdzał przejęcia oraz zakupy innych podmiotów działających w branży. Na jego barkach spoczywała także część pracy marketingowej, opracowywanie dalszych strategii i nawiązywania kolejnych partnerstw. Miał przy tym duży wpływ na szerzenie wśród przedsiębiorstw świadomości na temat bezpieczeństwa i zabezpieczeń. Rozstanie z Beardem to z pewnością duża strata dla BlackBerry i trudno będzie zapełnić tę lukę i jak do tej pory nikt z firmy nie wypowiedział się oficjalnie w tej kwestii.

Marty Beard podczas konferencji BlackBerry Secury Summit w Nowym Jorku

Źródło: utbblogs, Thestar.com

 • DamiBB

  Hm dość wymowny wpis…. Podobno także większość zespołu bbnews.pl odeszła i zalożyła portal bbhub.pl

  • Mong

   News roku – dzięki za info 😀

  • BBfanfan

   Ożeż!!!.. Wy.. 🙂

  • Adam Turner

   o rzesz ty no dzięki – wreszcie coś się dzieje 😀

  • Nie wszyscy 🙂