Sposoby na przetrwanie bez oficjalnych klientów LinkedIn oraz Whatsapp [AKTUALIZACJA]

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
05.11.2017

Końcówka tego roku nie oszczędza użytkowników systemu BlackBerry 10. W przeciągu najbliższych tygodni przestaną działać dwie ważne aplikacje. Na szczęście mamy pewne alternatywy.

Kilka dni temu ogłoszono, że z dniem 27 listopada przestanie funkcjonować oficjalna aplikacja portalu LinkedIn. Informowałem Was o tym fakcie w tym wpisie. Co ważne podkreślenia, porzucenie wsparcia BB10 przez należącą do Microsoftu społecznościówkę nie oznacza jedynie zaprzestania zainteresowania tym systemem, ale całkowite ubicie programu, z którego po prostu nie będzie można już korzystać. Na tę drastyczną zapowiedź zareagowali deweloperzy Nemory Studios, którym BlackBerry powinno chyba płacić za łatanie dziur w przeciekającym kadłubie kanadyjskiego sklepu z aplikacjami.

Programiści Nemory już teraz zapewniają funkcjonowanie zamienników Facebooka, Messengera, Instagrama, Ubera, czy Tindera. Teraz, zgodnie z zapowiedziami dostarczą alternatywę dla umierającego klienta LinkedIn – Linked10.

 

Szczegółowe informacje mają pojawić się już wkrótce.

O ile wsparcie znów nie zostanie przedłużone (tym razem już bym na to nie liczył), z końcem roku z platformy BlackBerry 10 zwinie się także popularny komunikator Whatsapp. Serwery mają zostać wyłączone 31 grudnia, ale już teraz część użytkowników przerzuciła się na androidową wersję programu. Aplikacja działa, ale niestety nie wszystkie jej funkcje są dostępne. Do tej pory nie było możliwe przesyłanie plików, co jest jakby nie patrzeć ważną cechą WA i może być bardzo przydatne. Na szczęście w BlackBerry World pojawiła się aplikacja, która rozwiązuje ten problem. Pobierając WhatsFixer możemy bez problemu dzielić się zawartością naszych urządzeń.

Jak zawsze cieszymy się w z nowych aplikacji BB World, szkoda tylko, że to deweloperom takim jak Nemory czy CellNinja bardziej niż firmie BlackBerry zależy na utrzymaniu statusu używalności kanadyjskiego systemu.

 

AKTUALIZACJA

Linked10 od Nemory jest już dostępny w BlackBerry World: http://appworld.blackberry.com/webstore/content/60005197

Źródła: Crackberry, UTBBlogs