BlackBerry: wsparcie dla OS 10 i BBOS jeszcze co najmniej dwa lata!

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
15.12.2017

BlackBerry wydało właśnie bardzo ciekawe oświadczenie. Wynika z niego jasno, że autorskie systemy będą wspierane jeszcze przez co najmniej dwa lata!

W komunikacie opublikowanym na blogu Inside BlackBerry, firma znów podkreśla, że pod wodzą prezesa Chena przeszła udaną transformację w przedsiębiorstwo skupione na dostarczaniu najwyższej jakości oprogramowania.

BB zauważa jednak, że na świecie wciąż miliony osób używa urządzeń wyprodukowanych przez kanadyjską korporację, a wśród tych milionów użytkowników jest jeszcze wielu takich, którzy nie przesiedli się nawet na OS 10. Biorąc pod uwagę tę niezwykłą jak na branżę technologiczną lojalność, postanowiono, że posiadacze telefonów napędzanych BlackBerry 10 oraz BBOS mogą jeszcze co najmniej dwa lata spać spokojnie.

Niezwykle interesująco wygląda jednak dalsza część wpisu. Ogłoszono, że firma jest w trakcie rozmów z BlackBerry Mobile, których celem jest wypracowanie koncepcji programu wspierającego przejście obecnych „harduserów” na bezpieczną platformę Android obecną w modelach KEYone czy Motion. Zgodnie z treścią komunikatu, ma być uruchomiony specjalny program oferujący zniżkę wszystkim, którzy zamienią wysłużone Boldy 9900 czy Passporty na nowe, błyszczące urządzenia z systemem Google. Czekam na szczegóły i mam nadzieję, że taka akcja obejmie swoim zasięgiem wszystkie kontynenty.

Niestety, zapowiedź utrzymania wsparcia przez najbliższe dwa lata (łącznie z podtrzymaniem działania BIS i BES) nie obędzie się bez przykrych wydarzeń. BlackBerry World zostanie zamknięty 31 grudnia 2019, aplikacja BlackBerry Travel zakończy funkcjonowanie w lutym 2018 roku, a miesiąc później stracimy możliwość prowadzenia wideo rozmów przez Playbooka.

Firma zachęca oczywiście do przejścia na wspieraną przez nich platformę Android podkreślając, że w portfolio znajduje się prestiżowy KEYone z flagową klawiaturą QWERTY.

Jak wam podoba się taki news w piątkowy poranek?