Grudniowa aktualizacja dla KEYone: Locker i nie tylko!

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
23.12.2017

Coraz większa ilość użytkowników otrzymuje grudniowy update zabezpieczeń. AAR970 zawiera jednak znacznie więcej niż tylko łatki bezpieczeństwa.

Kiedy pierwszy raz pisałem o Lockerze będącym wyróżnikiem modelu Motion, od razu pojawiło się pytanie czy również KEYone otrzyma takową funkcję. Dwa miesiące później mamy to! Aplikacja działa identycznie jak w najnowszym urządzeniu BlackBerry, z tą oczywiście różnicą, że zamiast dotykać przycisku home, w klawiaturkowcu należy przesunąć palec wzdłuż fizycznej spacji, w której umiejscowiono skaner linii papilarnych.

W jednym z poprzednich wpisów pisałem szczegółowo jak działa Locker, ale dla przypomnienia: jest to aplikacja-schowek, w którym możemy ukryć zdjęcia, filmy oraz wszelkiego rodzaju inne pliki zapisane w pamięci telefonu. Dostępu do nich będzie strzegł niepowtarzalny odcisk palca, dzięki czemu postronna osoba, nawet jeśli uzyska dostęp do naszego odblokowanego smartfona, do danych poufnych nie dotrze. Oczywiście jeżeli je wcześniej ukryjemy.

Ponadto, aktualizacja rozszerza możliwości personalizacji Convenience Key, który do tej pory obsługiwał jedną przypisaną mu funkcję. Teraz, naciśnięcie przycisku otwiera menu, w którym możemy ustawić aż trzy skróty.

Aparat także doczekał się ulepszeń. Wbudowano w niego funkcję odczytu wizytówek i to nie tylko w formie niewielkich kartoników. Wystarczy skierować oko kamery na dowolną tablicę, ekran projektora czy inne miejsce z zapisanymi danymi takimi jak numer telefonu i smartfon sam zasugeruje utworzenie nowego kontaktu.

Deweloperzy BlackBerry dodali także obsługę nowego gestu. W OS 10 przeciągnięcie dwóch palców w dół od górnej ramki w dowolnym miejscu systemu rozwijało podręczne menu szybkiego wybierania. Teraz w Androidzie ten sam ruch, ale przy użyciu trzech palców uruchamia bardzo przydatną aplikację Privacy Shade.

Jak widać Kanadyjczycy dbają o posiadaczy najnowszych urządzeń z Androidem na pokładzie. Oby wsparcie dla poszczególnych modeli trwało jak najdłużej.

W waszych K1 pojawiły się już nowe funkcjonalności?

 

Źródło: Utbblogs.com