John Chen wygłosi znaczące przemówienie podczas AutoMobili-D

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
13.12.2017

W styczniu przyszłego roku w Detroit odbędzie się bardzo duża impreza motoryzacyjna. Nie zabraknie na niej przedstawicieli BlackBerry i samego prezesa!

The North American International Auto Show. Tak nazywa się organizowana z rozmachem konferencja poświęcona przyszłości rynku motoryzacyjnego. Przez dwa tygodnie, w byłej stolicy branży automotive odbywać się będą dziesiątki spotkań, wystąpień i wydarzeń.

Podczas tegorocznego eventu dużo uwagi zostanie poświęcone zagadnieniom związanym z autonomiczną jazdą oraz kwestiami bezpieczeństwa. W branży, w której QNX pozostaje niekwestionowanym liderem, takie wydarzenie pozostaje jednym z najważniejszych w kalendarzu.

Do sponsorów NAIAS 2018 należą tacy giganci jak Denso, Michelin, ZF czy KPMG, natomiast na liście wystawców znajdują się potentaci rynku. General Motors, Osram, Harman, Valeo i wiele innych mniej znanych (na razie) globalnie start-up’ów.

Prezes BlackBerry wygłosi swoje przemówienie 15 stycznia. Myślą przewodnią będzie kwestia cyberbezpieczeństwa branży automotive.

Jak powiedział szef NAIAS, jest to temat niezwykle ważny w dobie ciągle rosnącego segmentu connected cars, po czym dodał, że współoraganizowane przez niego wydarzenie w istotny sposób wpisuje się w rozwijającą się branżę. Zwrócił uwagę, że jest to kluczowy event, pod czas którego spotykają się przedstawiciele producentów aut, dostawców części a także liderów w segmencie najnowszych technologii.