WhatsApp naprawdę przestanie działać w Sylwestra.

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
27.12.2017

Wygląda na to, że już w niedzielę WA definitywnie wycofa się z kanadyjskiej platformy. Pierwotnie, wtyczka miała zostać wyjęta pół roku temu.

Pamiętam jak w czerwcu przekazywałem Wam dobre wieści. W połowie miesiąca okazało się, że deweloper odpowiedzialny za multiplatformowy komunikator zdecydował się przedłużyć wsparcie, a zarazem funkcjonowanie programu dla systemów, które lata świetności mają już dawno za sobą.

Zgodnie z wówczas publikowanymi informacjami, nadchodzący Nowy Rok będzie pierwszym dniem bez WA dla BlackBerry OS, BlackBerry 10 oraz Windows Phone 8.0 i poniżej. Co ciekawe, posiadacze Nokii z S40 nacieszą się korzystaniem z komunikatora jeszcze 12 miesięcy. Być może producenta zobowiązuje jakaś umowa, której BB nie po prostu nie zawarło. Do 1 lutego natomiast z WA w dalszym ciągu będą mogli korzystać kustosze muzeum technologii Androida, bowiem do tego czasu wspierana będzie edycja oznaczona numerem 2.3.7.

Jak wspomniałem na początku, niestety nic nie wskazuje na to, aby twórcy WhatsApp mieli dla userów kanadyjskiego systemu jakąś niespodziankę. Jest już chyba za późno na kolejne wycofanie się z ogłoszonej sześć miesięcy temu decyzji.

Kilka tygodni temu przekazywałem Wam informację na temat zamiennika oficjalnego klienta WhatsApp od Nemory Studios jest to w zasadzie jedna z dwóch możliwości. Druga to instalacja działającego na BB10 programu androidowego. Dzięki opublikowanemu w BlackBerry World fixowi działa nawet przesyłanie plików do innych użytkowników.

A jaki jest wasz sposób na dalsze funkcjonowanie bez oficjalnej apki? Przesiadka na androidową wersję, zupełna rezygnacja z WA, a może namówienie znajomych na BBM? 🙂 Dajcie znać w komentarzach!