BlackBerry 10 traci kolejną aplikację.

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
02.01.2018

Nie minęło wiele czasu od kiedy BlackBerry zapowiedziało rychłe zamknięcie sklepu z aplikacjami, a kolejny wydawca zapowiedział dezercję z kanadyjskiej platformy.

Tym razem nie chodzi jednak o tak masowo używany w naszym kraju program jak Whatsapp czy Evernote, ale niemniej ważny – oficjalny czytnik New York Times. Z oczywistych względów popularna głównie w USA aplikacja ma wkrótce zniknąć ze BlackBerry World. The New York Times podał w komunikacie, że poczynając od stycznia tego roku zaprzestaje wsparcia aplikacji na mobilny system Kanadyjczyków i zaprasza do korzystania z mobilnej strony internetowej gazety – mobile.nytimes.com.

Witryna zawiera oczywiście te same treści co wiekowa już aplikacja i pozwala osobom posiadającym płatną subskrypcję nielimitowany dostęp do artykułów i publikacji. Obecnie, nieposiadający wykupionego dostępu mogą przeczytać 3 teksty dziennie.

 

Niestety kolejna wygodna w użyciu, natywna aplikacja może niebawem przestać być dostępna dla posiadaczy smartfonów z BlackBerry 10. NYT nie podał dokładnie co oznacza zakończenie wsparcia. Być może treści w aplikacji będą uboższe o nowego rodzaju elementy multimedialne, a dział supportu nie będzie przyjmował zgłoszeń na temat błędów. Warto zwrócić jednak uwagę na fakt, że program ostatnią zmianę wersji otrzymał 7 listopada 2014 roku, zatem niewykluczone, że nadal będzie działał w niezmienionej formie.

Mobilna strona internetowa dziennika rzeczywiście działa całkiem sprawnie, także tym z Was, którzy chcą nadal czytać publikowane artykuły polecam ustawienie skrótu do witryny na ekranie głównym.

Źródło: NYTimes.com