BlackBerry KEYone doceniony na kanale JerryRigEveryting!

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
08.01.2018

Nietraktujący  testowanych przez siebie smartfonów ze szczególną ostrożnością youtuber, w sposób szczególny wyróżnił K1 w podsumowaniu roku 2017.

Wiosenna premiera KEYone była najpewniej jednym z najważniejszych wydarzań w historii BlackBerry w 2017 roku. Po pierwszych, bardzo pozytywnych recenzjach i wysokich ocenach wystawianych przez branżowe portale, w serwisie YouTube pojawił się ten film. Znany technologicznym maniakom twórca kanału JerryRigEverything postanowił sprawdzić jak K1 sprawdzi się w teście polegającym na próbie wygięcia obudowy telefonu. Dość niespodziewanie jednak, wyświetlacz flagowca po prostu wyleciał spomiędzy ramek obudowy. Okazało się, że coś takiego przytrafiło się nie tylko nadgorliwemu testerowi, a problemy z ekranem dotyczą większej grupy posiadaczy tego modelu. Szczegółowo mogliście o tym przeczytać w tym wpisie.

BlackBerry zareagowało błyskawicznie i już po dwóch dniach od publikacji kompromitującego klipu wydało oświadczenie, w którym obiecano, że sprawa zostanie wnikliwie zbadana, a wszyscy użytkownicy, którzy borykać się będą z przedstawionym problemem mogą liczyć na bezpłatną naprawę.

Dwa miesiące później, Jerry opublikował kolejny klip, w którym sprawdził czy BlackBerry dotrzymało danego słowa i faktycznie zrobiło cokolwiek w przedmiotowej sprawie. Okazało się, że tak. Smartfon zachował się jak należy i ekran pozostał na miejscu. Szkoda jedynie, że na każde odtworzenie tego wideo w dalszym ciągu przypadają cztery obejrzenia pierwotnego klipu.

Dlaczego właściwie wracam do tematu sprzed pół roku?

Otóż kilka dni temu, Jerry opublikował nagranie podsumowujące 2017 rok, w którym postanowił przyznać wybranym modelom swoje nagrody. I tak wyróżnił na przykład najlepsze i najgorsze urządzenia jeśli chodzi o możliwość ich naprawy, wybrał najwytrzymalszy i najsłabszy model, najbardziej innowacyjny, oraz… „most improved smartfon of 2017” czyli „najlepiej poprawiony smartfon 2017”. Został nim oczywiście KEYone. Jerry zaznaczył po raz kolejny jak bardzo docenia BlackBerry za rewelacyjne podejście do klienta i szybką reakcję na zaistniały w owym czasie problem. K1 został zdjęty z „Shelf of Shame” czyli „Półki Wstydu” gdzie znalazł wraz z ekranem oddzielonym od reszty obudowy.

 

Źródło: YouTube