Istotna zmiana w strukturze BBM.

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
31.01.2018

Nadchodzą kolejne zmiany autorskim komunikatorze BlackBerry. Od strony użytkowej raczej niezauważalne.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy newsy na temat jeżynowego komunikatora pojawiały u nas się dość często. Niestety nie zawsze w pozytywnym kontekście. Tym razem jednak mamy do czynienia raczej z neutralną wiadomością.

Jak wiecie z poprzednich wpisów, w 2017 roku nastąpiły dwie istotne zmiany. BBM Protected, czyli usługę komunikatora z zapewnionym najwyższym poziomem szyfrowania przemianowano na BBM Enterprise oraz podzielono odpowiedzialność za obsługę konsumenckiej wersji programu pomiędzy dwie firmy. Dane użytkowników prywatnych korzystających z Androida, iOS oraz Windows Phone pod swoje skrzydła wzięła firma Emtek, której BB udzieliło licencji na zarządzanie komunikatorem. Klienci korporacyjni oraz posiadacze smartfonów z BBOS i 10 zostali natomiast w Kanadzie pod pieczą „oryginalnego” BlackBerry. Następstwem tej sytuacji był problem z logowaniem do BBM tym samym loginem na różnych platformach. Okazało się, że login, który choć raz wyjdzie poza system Kanadyjczyków i pojawi się w systemach informatycznych Emteka nie będzie mógł już powrócić na autorski system BlackBerry.

Teraz firma ogłosiła, że ich zaufany partner (Emtek Group) ma w swoim portfolio „spółkę-córkę” o nazwie Creative Media Works Pte Ltd która to będzie zajmować się rozwojem aplikacji BBM i wzbogacać ją o nowe funkcje i udogodnienia. W związku z powyższym, wszystkie dane użytkowników zostaną wkrótce przekazane CMW.

Oczywiście oba podmioty posiadają stosowne uprawnienia i licencje od BlackBerry, a Kanadyjczycy zapewniają, że komunikacja pozostaje na stale bezpiecznym poziomie. Dane użytkowników są chronione zgodnie z Polityką Prywatności oraz Regulaminem. Z dokumentami możecie zapoznać się tutaj oraz tu. Zmiany następują 26 lutego br.

Zmiany nie dotyczą naturalnie użytkowników BBM Enterprise oraz korzystających ze starszych smartfonów BlackBerry 10 oraz OS 7.1 i wcześniejszych.

Źródło: Crackberry