BBM bez wsparcia dla PayPal.

Arkadiusz Szmołda
Arkadiusz Szmołda
08.02.2018

Użytkownicy BlackBerry Messenger najprawdopodobniej zdążyli się już zorientować, że po ostatniej aktualizacji czegoś brakuje. W najnowszej wersji komunikatora zostało wyłączone wsparcie dla płatności PayPal. Niemniej jednak może być, to kolejny krok, w którym BlackBerry wyprzedza trendy na rynku transferów gotówkowych.

Cytat z wiadomości wystosowanej do klientów:
Na podstawie przeprowadzonych przez nas badań, zdecydowaliśmy się na zatrzymanie możliwości przesyłania pieniędzy za pomocą usługi PayPal za pośrednictwem BlackBerry Messenger (BBM)

PayPal dołączył do rodziny BBM jesienią 2015 roku, dzięki czemu użytkownicy zyskali bezpieczny i wygodny sposób przesyłania pieniędzy do znajomych, z książki kontaktowej. Takie rozwiązanie było zdecydowanie sporym ułatwieniem dla posiadaczy BBM, niemniej „badania” przeprowadzone przez PayPal wykazały, że ta usługa nie była wykorzystana w satysfakcjonującym stopniu. Oczywiście operator płatności nie określa, jakich danych użyto do podjęcia takiej decyzji. Dobrą wiadomością jest fakt, że użytkownicy BlackBerry 10 mogą nadal korzystać z witryny internetowej.

PayPal w ostatnim mailu potwierdza, że usługa została wyłączona 06.02.2018. W tej samej wiadomości firma uprzejmie informuje swoich klientów, że w dalszym ciągu mogą oni korzystać z jej usług, za pośrednictwem między innymi takich aplikacji jak PayPal app, Skype, PayPal.me oraz Facebook Messenger.

Tego rodzaju informacje niekoniecznie napawają optymizmem. Niemniej jednak BlackBerry nie pozostało bez odpowiedzi, z ostatnich oświadczeń wynika, że firma kontynuuje budowanie partnerstwa zapewniającego klientom dostęp do płatności online i innych usług finansowych. Godnym podkreślenia jest fakt, że BBM zawarło strategiczne partnerstwo z Ant Financial Service Group, wiodącym światowym operatorem płatności i firmą macierzystą Alipay. Jak widać wyłączenie PayPal może być postrzegane jako strata, jednak z drugiej strony BlackBerry przygotowuje nowe i ekscytujące rozwiązania.

 

Źródło: UTBblogs , Crackberry