BlackBerry zorganizuje Secure World Tour.

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
25.02.2018

Kanadyjczycy nie zwalniają tempa i otwierają zapisy na cykl imprez poświęconych tematyce bezpieczeństwa w otaczającym nas cyfrowym świecie. 

Wydarzenie adresowane jest do dyrektorów i zarządzających wyższego szczebla odpowiedzialnych w firmach za utrzymywania wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jak zdajemy sobie coraz bardziej sprawę, ten temat nie dotyczy jedynie firm IT oraz banków, które naturalnie wydają się celami ataków. W świecie, w którym technologia cyfrowa wkracza w niemal wszystkie dziedziny naszego życia, posiadanie najwyższej klasy zabezpieczeń oraz wyedukowanej kadry to sprawa najwyższej wagi. Wraz z rozwojem IoT oraz tworzeniem się sieci komunikujących się ze sobą urządzeń na liście najwrażliwszych branż znajdują się m.in.: medyczna, energetyczna czy samochodowa.

Ogromna część udanych ataków oraz analiza największych wycieków danych potwierdza tezę, że najsłabszym ogniwem systemu pozostaje użytkownik końcowy. Wiele kluczowych dla naszej cywilizacji branż polega na rozsianej po kraju czy kontynencie strukturze terenowej. Przedstawiciele handlowi, medyczni, reprezentanci i kierownicy działów mają stały dostęp do setek terabajtów danych, którymi wymieniają się i które muszą pozostawać zabezpieczone. A jednocześnie dostęp do informacji musi być szybki i nieskomplikowany. Dodatkową trudnością w zarządzaniu taką siecią naczyń połączonych jest fakt, że dane odczytywane są na tysiącach modeli sprzętu najróżniejszego typu. Potrzebne są wspólne platformy komunikacji, prezentacji i przechowywania wrażliwych informacji, a wszystko to musi jeszcze odbywać się w ruchu.

Zdając sobie sprawę z powagi wyzwań, BlackBerry organizuje cykl warsztatów i wykładów mających uświadomić kadrę zarządzającą o zagrożeniu, ale jednocześnie zaproponować skuteczne rozwiązania brandowane marką BlackBerry Secure.

Łącznie, jeszcze przed połową tego roku odbędzie się 10 wydarzań pod szyldem Secure World Tour. Niestety na liście europejskich miast, które gościć będą konferencję nie ma Warszawy, Krakowa, Poznania czy Wrocławia. Najbliższy naszej granicy event odbędzie się 15 maja we Frankfurcie. Zapisać się możecie na tej stronie.

Terminarz eventów w Europie:

Miasto Termin
Manchester 10 maja
Frankfurt 15 maja
Paryż 17 maja
Amsterdam 12 czerwca

 

Źródło: Crackberry