BlackBerry zyskuje na popularności wśród banków w Hongkongu.

Arkadiusz Szmołda
Arkadiusz Szmołda
15.02.2018

BlackBerry od zawsze skoncetrowane jest na budowaniu bezpiecznego oprogramowania i dostarczania usług. Wieloletnie doświadczenie doceniają bankierzy w Hongkongu.

Wzrost zainteresowania potwierdza Mike Ding, starszy dyrektor ds. sprzedaży w północnej Azji. W najnowszym raporcie opublikowanym przez Computer World HK podkreśla on, że migracja ze starszych systemów napędza rozwój BlackBerry. „Około 40% do 50% banków w Hongkongu zaczęło migrować swoje wewnętrzne aplikacje wykorzystywane do pracy biurowej na platformę mobilną” – powiedział Ding podczas briefingu prasowego w ubiegły wtorek, dodając, że banki w mieście mają średnio 50 aplikacji w operacjach backendu.

„W 2017 roku prawie trzykrotnie zwiększyliśmy dochody w Hongkongu w porównaniu z rokiem poprzednim”. „Około 90% banków z listy Fortune 100 korzysta z naszych produktów mobilnych i bezpieczeństwa korporacyjnego, takich jak bezpieczna poczta e-mail i bezpieczne mobilne biuro, a sektor bankowości i ubezpieczeń obejmuje większość naszych klientów w mieście.”

„Naszą propozycją wartości jest zapewnienie najbezpieczniejszego i wszechstronnego sposobu łączenia ludzi, urządzeń i systemów dla przedsiębiorstw”, kontynuował Ding. „Chronimy się przed wyciekiem danych dzięki konteneryzacji dla wszystkich urządzeń – co oznacza, że ​​dane są zawsze chronione w bezpiecznym miejscu”.

„Docieramy do odpowiednich osób i współpracujemy z niektórymi organizacjami, ale minie trochę czasu zanim nasza działalność rozpocznie się w sektorze rządowym, ponieważ ten segment rynku ma dłuższy cykl decyzyjny i ograniczenia budżetowe” nadmienił dyrektor.

Oprócz wzrostu platformy mobilnej Ding zauważa również, że BlackBerry chce rozszerzyć działalność na sektor rządowy, a także zwiększyć wysiłki na rzecz wprowadzenia oferty IoT. Na koniec Ding podkreślił, że BlackBerry prowadzi obecnie rozmowy z firmami żeglugowymi mającymi swoje biura w Hongkongu. Jak już się zapewne domyślacie, celem nawiązania partnerstwa jest  wdrożenie usługi Radar.

Źródło: CrackBerry