Kup nowe BlackBerry i zgarnij 50 euro!

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
24.02.2018

Póki co jedynie w Niemczech, ale warto podkreślić, że spełniona zostaje kolejna zapowiedź sprzed tygodni!

Być może pamiętacie, że pod koniec 2017 roku, publikując informacje o okresie wsparcia dla BlackBerry 10, firma napomknęła o pomyśle przyznania zniżki każdemu kto zdecyduje się wymienić wysłużonego smartfona z autorskim systemem na nowy egzemplarz z Androidem. Mglista zapowiedź nabrała kształtów i w Niemczech uruchomiono specjalny program promocyjny!

Promocja jest dostępna jedynie dla obywateli naszego zachodniego sąsiada oraz zarejestrowanych tam firm. Zasady są następujące:

  1. Kup nowego smartfona: KEYone Silver/Black, Motion,
  2. Zarejestruj zakup na stronie internetowej wpisując IMEI, numer konta bankowego i przesyłając skan dowodu zakupu nowego urządzenia,
  3. W ciągu 7 dni oczekuj na kuriera – odeślij stary, nieużywany i sformatowany telefon,
  4. Otrzymaj na konto 50 euro.

Dobra wiadomość jest taka, że nowego telefonu nie trzeba kupować w oficjalnym sklepie BB, bo ten ma bardzo wysokie ceny. A jaki telefon możemy oddać? Choć w początkowych zapowiedziach pojawiało się hasło „starych” BlackBerry, na liście akceptowanych urządzeń znajdują się: Apple, BlackBerry, HTC, Huawei/Honor, Lenovo/Motorola, LG, Microsoft, Nokia, Samsung i Sony. W regulaminie akcji nie ma zapisu mówiącego o stanie technicznym w jakim może znajdować się odsyłane urządzenie, jest natomiast informacja, że musi być sformatowane oraz wylogowane z konta Google. Nie ma także informacji czy używany sprzęt musi być dedykowany rynkowi niemieckiemu, lecz można domniemać, że tak.

Urządzenia biorące udział cechują się następującymi parametrami:

Model Model Code EAN Nummer
BlackBerry Motion PRD-63737-007 4894461742694
BlackBerry KeyOne, SILVER, QWERTZ PRD-63117-011 802975668465
BlackBerry KeyOne, Space Black, QWERTZ PRD-63117-036 4894461744629

Akcja moim zdaniem jest bardzo dobrym pomysłem, ale ostatnich fanów BB uhonorowałbym jeszcze bardziej. Za odesłanego Bolda lub Passporta powinni oddać 70 euro 🙂

A gdyby w Polce uruchomiono podobną akcję skorzystalibyście?

Źródło: BlackBerry