Co nowego dla Motion i BlackBerry Hub?

Arkadiusz Szmołda
Arkadiusz Szmołda
22.03.2018

Właśnie została wydana marcowa aktualizacja pakietu bezpieczeństwa systemu Android dla BlackBerry Motion. Opublikowano także nową wersję BlackBerry Hub.

Wygląda na to, że w przeciwieństwie do KEYone, aktualizacja dla Motion trafia jednocześnie we wszystkie regiony, w związku z czym wszyscy powinniśmy otrzymać ją już niebawem. Jedną z ciekawszych funkcji dodanych do Motion jest możliwość uzyskania dostępu do panelu powiadomień poprzez wciśnięcie przycisku home/czytnika linii papilarnych, co pozwala to na łatwą obsługę telefonu jedną ręką. Oto jak możesz aktywować tę funkcję.

  • wejdź do Ustawienień
  • Idź do Gestów
  • Włącz Pokaż panel powiadomień

Po włączeniu będziesz mógł rozwinąć panel powiadomień za pomocą przycisku Home, a jeśli kiedykolwiek zechcesz go wyłączyć, powtórz te same kroki. funkcja, ta nie jest aktywna podczas korzystania z aparatu, z jego pozimu ciągle możemy korzystać z Lockera.

Deweloperzy nie udostępnili pełnego dziennika zmian, trudno jest więc określić jakie jeszcze ulepszenia zostały zaimplementowane. Jeśli ktoś z Was zauważy coś szczególnie interesującego, zachęcam do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach. Po aktualizacji, numer kompilacji powinien wyglądać następująco: AAW584. Data pakietu poprawek bezpieczeństwa Androida to 5 marca 2018 roku.

Nowa aktualizacja dla BlackBerry Hub właśnie dotarła do Sklepu Google Play. Dzienniki zmian tym razem są krótkie i wręcz urocze, co nowego?

  • Naprawiono problemy ze skracaniem treści wiadomości e-mail w szczególnie długich wątkach.
  • Naprawiono błąd przez który podczas tworzenia wiadomości z sugerowanym kontaktem adres e-mail nie uzupełniał się automatycznie.

Posiadacze starszych modeli BlackBerry zapewne pamiętają problemy z obcinaniem treści dłuższych e-maili. Wydawałoby się, że coś takiego nie powinno się już przydarzać, niemniej jednak widać, że niedogodności nadaj się pojawiają.

Gorąco wszystkich zachęcam do dzielenia się opiniami na temat Hub na urządzeniach z systemem Android. Czy aplikacja zaczyna już dorównywać oryginalnemu rozwiązaniu z BlackBerry 10?

Źródło: CrackBerry