Jak Nemory Studios odnajdzie się w zmodyfikowanym BB World?

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
27.03.2018

Dostawca alternatywnych klientów dla Instagrama, Twittera, Facebooka czy LinkedIn przedstawia swoje stanowisko wobec zmian.

Dokładnie miesiąc temu informowaliśmy Was iż wkrótce rozpoczyna się wielkie sprzątanie w ekosystemie BlackBerry 10. Wiosenne porządki nie przyniosą jednak odświeżenia oferty, a zamiast przewietrzenia zapchanego magazynu czeka nas raczej wydmuchanie zalegających w kątach resztek towaru.

Już 1 kwietnia wyłączona zostanie możliwość pobierania opłat za aplikacje, co oznacza, że uniemożliwi przepływ pieniędzy od użytkowników do deweloperów. Zastanawialiśmy jak w tej sytuacji zachowają wspierający jeszcze BB10 dostawcy oprogramowania. Trudno było mi sobie wyobrazić by z dnia na dzień wszystkie programy stały się darmowe, choć takie sugestie padały w komentarzach.

Największy w BlackBerry World deweloper, Nemory Studios, który posiada w swoim portfolio kilka płatnych programów podzielił się ze społecznością informacją o zbliżających się zmianach. Same aplikacje będzie można pobrać za darmo lecz płatność zamiast przez system BB dokonywana będzie przez wbudowany w program aplet PayPal. Opłatę będzie można także uiścić używając karty debetowej lub kredytowej.

Póki żaden inny dostawca softu nie ujawnił swoich planów. Więc jeśli planujecie zakup jakichś aplikacji, lepiej zróbcie to jeszcze przed Świętami. Programy nieprzemianowane na darmowe po prostu znikną z wirtualnych półek sklepu.

Źródło: CrackBerry