Aktualizacja BBM trafia do Sklepu Play

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
16.04.2018

BlackBerry wydało właśnie najnowszą wersję swojego komunikatora. Czy widzicie różnice?

Ja ma z tym mały problem, bo mówiąc szczerze odnajduję tylko jedno usprawnienie, a z komunikatora korzystam każdego dnia. Zgodnie z listą nowości, po pierwsze program powinien uruchamiać się szybciej niż poprzednia jego odsłona – tutaj na moim K1 nie odnotowałem różnicy, było błyskawicznie i tak też jest teraz.

Po drugie, powinienem zyskać możliwość zarządzania otrzymywanymi od rozmówców multimediami, ale mam wrażenie, że miałem taką możliwość już wcześniej. Zapisywanie i kasowanie obrazów nie jest dla mnie żadnym novum.

Trzecia z wypunktowanych usprawnień jest widoczna: czat upodobnił się w tym przypadku do facebookowego messengera i kiedy prześlemy rozmówcy link, w okienku czata pokaże się miniaturka strony z widocznym zdjęciem głównym i wyboldowanym tytułem. Tego wcześniej nie było.

Czwarta nowość: jak wpisał deweloper, teraz łatwiej dzielić się treścią z kontaktami zapisanymi w telefonie. Nie wiem dokładnie na czym ma to polegać, ale poprzez przycisk udostępnij np. w przeglądarkach internetowych już teraz dość prosto można podzielić się linkiem czy inną treścią ze znajomymi. Być może teraz program ma jeszcze krócej myśleć nad tym procesem?

Ostatniej z wprowadzonych nowości niestety nie jestem w stanie zweryfikować ponieważ nie prowadzę kanału na BBM, a zgodnie z tym co podaje producent właśnie tego elementu dotyczy nowość. Od teraz możliwy ma być podgląd niewysłanej jeszcze do odbiorców wiadomości.

Po ostatnich doniesieniach beta testerów miałem nadzieję, że ten update przyniesie tryb BBM Desktop. Niestety na tę funkcję będziemy musieli jeszcze poczekać. A szkoda, bo wtedy nasz BBM stałby się pełnoprawnym rywalem Telegrama. Niemniej zachęcam do instalowania i testowania nowości!

Zaktualizowana wersja nosi numer: 3.3.14.194

Źródło: własne