BlackBerry w Indiach: nowe smartfony i akcesoria na horyzoncie

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
12.04.2018

Wygląda na to, że Optiemus zamierza przejść do ofensywy i jeśli chodzi o wachlarz modeli wyprzedzi TCL.

Indyjski licencjobiorca BlackBerry zapowiada, że jeszcze w tym kwartale wprowadzi na rynek dwa nowe modele. A to nie wszystko bowiem w kolejce czekać mają kolejne urządzenia. Takich informacji w wywiadzie udzielił Hardip Singh wysoko sytuowany dyrektor Optiemusa.

„Zaprezentujemy całą serię urządzeń, a zaczniemy jeszcze w tym kwartale od wprowadzenia do sprzedaży dwóch smartfonów. Kolejne będziemy wypuszczać przez cały trwający rok. Mamy mocną ofertę, w której znajdą się urządzenia w zróżnicowanych cenach”. Pierwszymi smartfonami, które ujrzą światło dzienne w najbliższym czasie będą najprawdopodobniej modele o nazwach Ghost i Ghost Pro.

Hardip Singh dodał także, że jeśli chodzi o specyfikację to w przypadku BlackBerry nie można patrzeć jedynie na dane techniczne wypisane w tabeli. Jak zaznaczył w modelach BB zawsze było coś jeszcze niż tylko hardware i jakby nie patrzeć były to i nadal są produkty wyższej klasy.

Przedwczoraj znany Wam już Evleaks podzielił się na twitterze rysunkiem akcesoriom z logiem BlackBerry oraz dopiskiem, że produkt ten będzie produkowany i wprowadzony do sprzedaży przez Optiemus. Nie pojawiło się oficjalne potwierdzenie, ale to chyba jasne, że na zdjęciu poniżej znajduje się ładowarka bezprzewodowa. Byłaby to kolejna nowość wykorzystywana po raz pierwszy w smartfonach BlackBerry.

Wygląda to wszystko niezwykle ciekawie. Mam jednak wrażenie, ze mamy do czynienia z BlackBerry dwóch prędkości. Okazuje się bowiem, że indyjski oddział BB będzie w najbliższym czasie rozwijał się prężniej od swojego europejsko-amerykańskiego odpowiednika. Oczywiście im więcej kanadyjskiego logo na rynku tym lepiej, lecz szkoda, że TCL nie zaserwuje nam modelu z niższej półki cenowej, którego premiera zwłaszcza na Starym Kontynencie mogłaby otworzyć drzwi do dalszej ekspansji i zdobycia większych udziałów w rynku. My mamy KEYone (w trzech kolorach), Motion i plotki o Athenie. Hindusi będą mieli dwa nowe smartfony w tym kwartale i kolejne do końca roku (plus ujawnione akcesorium) a pamiętajmy, że KEYone także jest tam dostępny.

Źródła: CrackBerry, twitter