KEYone 2 na nowych renderach!

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
10.04.2018

Na temat smartfonów z logo BlackBerry, których spodziewamy się w tym roku mogliście już u nas przeczytać. Dzieliliśmy się z Wami przeciekami i nazwami kodowymi, ale dziś mamy prawdziwą gratkę! 

Na łamach portalu slashleaks.com pojawiły się rendery urządzenia, które z całą pewnością, jeśli w takiej formie trafi na rynek będzie następcą KEYone. Wygląda na to,  że sprawdzają się plotki mówiące o tym, że smartfon o nazwie Athena będzie wyposażony w fizyczną klawiaturę, 6 lub nawet 8 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej. Urządzenie (jak widać) będzie dysponować dwiema kamerami zamontowanymi z tyłu, dzięki czemu po raz pierwszy w smartfonie BB zobaczymy efekt bokeh. Athena to najprawdopodobniej BBF100-1, który ma być oparty na Snapdragonie 660. Ekran najprawdopodobniej osiągnie rozdzielczość 1620×1080.

Moim zdaniem telefon wygląda rewelacyjnie. Stylistycznie łączy najlepsze z K1 o Motion. Pierwszemu zawdzięcza fantastyczną klawiaturę oraz ergonomiczność całego frontu urządzenia, natomiast z Motion proste, wręcz ostre boki ze szczotkowanego aluminium oraz programowalny Convenience Key (umiejscowienie oraz fakturę). Bardzo podobają mi się plecy smartfona, których cała powierzchnia jest jednym, wielkim logiem BlackBerry. Tylna część obudowy ostatniego modelu BB wyjątkowo przypadła mi do gustu i widzę, że projektanci podążają w dobrym kierunku!

A Wam jak się podoba?

Źródło: Slashleaks.com