Pojawia się aktualizacja dla PRIV!

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
05.04.2018

Chyba nikt już się tego nie spodziewał, ale jednak – BlackBerry zaskoczyło nas aktualizacją pierworodnego Androida.

Paczka o nazwie kodowej AAW068 waży około 100 MB i niestety nie jesteśmy w posiadaniu loga, który szczegółowo precyzowałby co zawiera się w aktualizacji. Zainstalowanie patcha’a nie zmienia także poziomu zabezpieczeń Androida, ale i tak moim zdaniem warto się nią zainteresować.

Odcięty na koniec ubiegłego roku od comiesięcznych aktualizacji PRIV miał obiecane krytyczne patche łatające nowo odkryte podatności na zagrożenia. Jeśli więc po czterech miesiącach ciszy pojawia się aktualizacja, coś może być na rzeczy.

W sieci pojawiają się jednak głosy, że w przypadku tego update’u mogą pojawić się błędy przy instalacji. Na ekranie pojawia się wówczas komunikat o problemie z weryfikacją lub oczekiwanie na połączenie z Wi-Fi, co w tym czasie ma miejsce. Co należy wówczas zrobić?

Odinstaluj Google Play Services updates

 1. Idź do Ustawień
 2. Wybierz Aplikacje
 3. Wybierz Usługi Googe Play
 4. Wybierz górne menu w rogu (3 kropki)
 5. Wybierz Odinstaluj aktualizacje
Note: Jeśli pojawia się komunikat o błędzie „Nie można odinstalować, ponieważ ten pakiet jest aktywnym administratorem urządzenia” wykonaj poniższe kroki:
 1. Idź do Ustawień​
  • Wybierz Zabezpieczenia
  • Wybierz Administratorzy urządzenia
 2. Odznacz Android Device Manager lub Znajdź moje urządzenie. Może się zdarzyć, że do odinstalowania Google Play będzie potrzeba odznaczyć także inne pozycje w tym menu.  ​
 3. Wybierz Deaktywuj
 4. Wróć do ustawień Google Play
 5. Wybierz górne menu w rogu (3 kropki)
 6. Wybierz Odinstaluj aktualizacje
Po wszystkim wejdź ponownie w Ustawienia i sprawdź czy są nowe aktualizacje. Jeśli tak, zainstaluje je, a następnie ponownie nadaj uprawnienia, które wyłączyłeś w punktach powyżej.