Problem ze skrótami w K1? BB podaje rozwiązanie.

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
27.04.2018

Ostatnia aktualizacja Launcher’a od BlackBerry wywołała u niektórych użytkowników spory problem. Na szczęście firma jest świadoma błędu i opublikowała tymczasowe rozwiązanie.

Jeśli tak jak kilku z naszych czytelników doświadczyliście problemu z rozregulowanymi skrótami klawiaturowymi mam dla Was dobrą wiadomość. Po pierwsze BlackBerry także zna tę sprawę i jest już w opracowaniu kolejna wersja aplikacji naprawiająca ten błąd, a po drugie znamy sposób na chwilową naprawę:

  1. Przytrzymaj palec na nieużywanym miejscu na Pulpicie
  2. Wejdź w Ustawienia
  3. Wybierz zakładkę Pisanie
  4. Wybierz Użyj krótko naciskanego skrótu klawiaturowego

W moim przypadku aktualizacja nie zepsuła skrótów, w związku z czym nie mogę zweryfikować czy przeklikanie ustawień poprawia sytuację. U mnie działają skróty długie jak i krótkie. Ponownie zdam się na Was i chętnie sprawdzę Wasze komentarze pod tym wpisem. Jeśli problem nadal będzie występował pozostaje tylko czekać aż opublikowana zostanie odpowiednia poprawka.

Jak pokazuje jednak doświadczenie deweloperzy BB w przypadku Androida reagują raczej sprawnie, toteż nie sądzę abyśmy musieli czekać długo. W końcu KEYone to najważniejszy model w portfolio.

Źródło: Google Play