Kanadyjskie KEYone już niedługo dostaną Androida 8?

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
19.05.2018

Sieć komórkowa Rogers podzieliła się ze światem dość interesującą tabelą z listą aktualizacji dla oferowanych przez siebie urządzeń…

Jakiś rok temu, oficjele BlackBerry potwierdzili, że topowy model KEYone otrzyma aktualizację do Androida Oreo. Kanadyjczycy mają w zwyczaju przekazywać mgliste zapowiedzi niezawierające konkretnych, a często nawet przybliżonych dat. Każdy z Was nieraz czytał zapewnienia, w których pojawiały się zwroty takie jak soon, later this year, in next months itp. Podobny zabieg zastosowano nawet na pudełku recenzowanego przeze mnie KEYone, gdzie wydrukowano informację, że urządzenie posiada najnowszy system Android.

Choć w tej chwili najnowsze wydanie oznaczone jest jako 8.1 na nasze klawiaturkowce najpewniej trafi 8.0. Wciąż nie wiadomo kiedy dokładnie, lecz dzięki publikacji kanadyjskiego telekomu mamy potwierdzenie na papierze, że takowy update się zbliża. Oto zrzut ekranu:

Mnie prócz K1 bardzo zainteresowała obecność na liście modeli z BB10 oraz fakt, że przy Passporcie wpisano Avaiable now! Ostatni wyciek potwierdza zatem, że nowej wersji systemu to rzeczywiście fix problemów z zabezpieczeniem sieci Wi-Fi. Pytanie dlaczego tylko kwadraciak otrzymał zaszczyt aktualizacji? Kolejne urządzenia czekają w kolejce? A być może czekają na BlackBerry 10.4? Jestem ciekaw waszej opinii na ten temat. Kolejną ciekawostką jest także obecność PRIVa i kolejny zapowiedziany już na 22 maja update zabezpieczeń. Wygląda na to, że BlackBerry nie tak zupełnie porzuciło swojego pierworodnego androidowca!

Źródło: UTBBlogs