Bardzo interesująca aktualizacja Privacy Shade.

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
16.06.2018

Blackberry kolejny raz udowadnia, że wie co znaczy prawdziwa produktywność. Poznajcie Tryb Redaktora.

Programu Privacy Shade nie trzeba chyba przedstawiać, lecz dla formalności przypomnę, że dzięki niemu możemy uchronić się przed wścibskim wzrokiem osób postronnych wpatrujacych się w nasz wyświetlacz. Problem występuje szczególnie w zatłoczonych miejscach, gdzie o prywatność przegladanych na ekranie treści niełatwo. W takiej sytuacji wystarczy uruchomić Privacy Shade, który zaciemnia większą część ekranu pozostawiając użytkownikowi regulowanej wielkości i kształtu okienko z podglądem.

Teraz, aplikacja zyskała całkowicie nową funkcjonalność. Zapewne nie raz zdarzyło się Wam udostępniać znajomym lub nawet instytucjom zrzuty ekranu z własnego smartfona. Nierzadko znajdują się na nich wrażliwe dane, którymi dzielić się nie chcemy. Z doświadczenia wiem, że taki screen obrabia się w windowsowym Paintcie rysując na obrazie czarne prostokąty. Zmodyfikowany plik trzeba zapisać i znów wysłać do telefonu, co niepotrzebnie zajmuje czas. I tutaj z pomocą przychodzi tryb Redaktora.

Dzięki temu rozwiązaniu, możemy rysować bezpośrednio na ekranie telefonu i następnie dzielić się obrazem ukrywając wrażliwe dane. Jak skorzystać z funkcji programu?

    • Zaktualizuj Privacy Shade do najnowszej wersji 1.5.0.102
    • W szybkim menu, podwójnie ściąganym od góry ekranu znajdź nowy przycisk Redaktor. Dla wygody możesz dodać go do tej zakładki. Redaktor będzie też dostępny od razu w menu wywoływanym jednym pociągnięciem palca.

    • Po wybraniu trybu możesz już bez przeszkód rysować po ekranie zakrywając wrażliwe dane. Do wyboru masz prostokąty oraz okręgi z regulowanym rozmiarem. Wystarczy przeciągnąć palcem po wybranym obszarze ekranu! Co ważne, jeśli zmienisz ekran np. przyciskiem funkcyjnym, figury geometryczne zostają na wyświetlaczu. W tworzeniu ogranicza Cię tylko wyobraźnia 😉

Muszę przyznać, że Redaktor jest bardzo ciekawą propozycją. Nieraz przy tworzeniu wpisów na BBNews sam musiałem ratować się Paintem. Teraz moja praca skróci się o kilka cennych minut 😉

A co Wy sądzicie o tym dodatku?