Jak świat reaguje na KEY2?

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
28.06.2018

Od premiery najnowszego flagowca BlackBerry minęło już kilka dobrych dni, zatem postanowiłem sprawdzić jakie recenzje i opinie zgarnia następca K1. Zobaczcie!

BlackBerry Mobile uczy się szybko i widać, że z każdym wydawanym modelem zwiększane są środki na marketing. Szkoda, że pieniądze wciąż nie płyną choć wąskim strumieniem do Polski. Niemniej jednak dzięki wielu publikacjom i nagraniom możemy szczegółowo poznać najnowszy model a być może już niedługo stać się jego posiadaczem.

Kilka dni temu poznaliśmy polską cenę KEY2, która wynosi 2999zł. Wysoką w porównaniu do zachodniej Europy i USA kwotę zawdzięczać możemy ekstremalnie drogim walutom i polskiej stawce VAT, która należy do najwyższych na Starym Kontynencie.

Wracając jednak do meritum: w serwisie YouTobe znaleźć można setki, jeśli nie tysiące filmów prezentujących możliwości KEY2, pierwsze wrażenia, unboxingi, hands on… postanowiłem wybrać i pokazać Wam kilka najciekawszych.

    • Jeden z pierwszych i mający najwięcej (po 30-sekundowych reklamach od BlackBerry Mobile) wyświetleń klip. Autor krótko i zwięźle pokazuje różnice i przewagi K2 nad poprzednikiem.

  • Redaktor Engadget także porównuje oba klawiaturkowce. Zachwyty nad poprawą jakości i ergonomiczności pojawiają się w każdej minucie filmu.

  • Emocjonalny unboxing i runda pytań i odpowiedzi od użytkowników 😉

  • Tutaj dłuższy materiał, swego rodzaju mini recenzja

  • Na koniec klip z imprezy promocyjnej prosto z Kanady 🙂

Podsumowując?

Klawiatura, klawiatura, klawiatura!

Niemal wszystkie materiały kręcą się w okół niej. Wszyscy recenzenci są zgodni, że tak naprawdę to jest powód dla którego warto kupić BlackBerry w 2018 roku. Nikt na rynku nie robi tego lepiej, a przeskok pomiędzy K1 a K2 jest na tyle znaczący, że warto poważnie zastanowić się nad zamianą. Jeśli pojawiają się w filmach zarzuty to najczęściej dotyczą kamery, która zawsze, od kiedy tylko pamiętam jest najsłabszym elementem hardware’u BlackBerry.

Obraz jaki wyłania się z dziesiątek obejrzanych przeze mnie materiałów wideo jest jednoznaczny. KEY2 to rewelacyjny klawiaturkowiec – inspiracja legendarną klawiaturą Bolda 9900 nie była jedynie rozpuszczoną w sieci plotką mającą jeszcze raz zagrać na emocjach fanów. Poza tym chwalona jest pojemna bateria zapewniająca do dwóch dni pracy a także zapas mocy i pamięci RAM, która jest rekordowo duża.

Brzmi zachęcająco?