QNX nawiązał współpracę z ekscentrycznym producentem samochodów

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
21.06.2018

Byton. Czy ktoś z Was kojarzy tę markę? Na razie tego chińskiego producenta zna niewielu, ale już wkrótce możemy usłyszeć wszyscy.

Należąca do BlackBerry QNX ogłosiła właśnie nawiązanie partnerstwa z marką Byton. Chińczycy podczas ostatnich targów CES zaprezentowali swój niezwykle luksusowy samochód elektryczny. Choć jak sami mówią, nie jest to auto, ale urządzenie smart, pojazd ma oferować autonomiczne prowadzenie, niezwykle intuicyjną obsługę za pomocą gestów i najwyższej jakości materiały wykończeniowe.Byton planuje rozpoczęcie sprzedaży w Chinach już w przyszłym roku, natomiast do Europy samochód ma trafić już w 2020 roku. To bardzo ambitne plany i osobiście jestem ciekawy czy uda się je zrealizować. Na zdjęciach i renderach auto wygląda naprawdę zjawiskowo i futurystycznie, a ilość zapowiadanych innowacji technologicznych zapiera dech w piersiach.


Auto ma mieć między innymi funkcjonalności nowoczesnej elektroniki wearable, a nasze samopoczucie i stan zdrowia ma mieć wpływ na funkcjonowanie podzespołów auta.

Co ważne auto już się porusza i jak widać na poniższych nagraniach nie jest jedynie konceptem narysowanym w zaawansowanym programie graficznym. Będę czekał z niecierpliwością na jego europejski debiut. O ile ze spełnieniem normy emisji spalin nie będzie żadnego problemu, o tyle ciekawie mogą wyglądać testy zderzeniowe.

Kanadyjczycy chwalili się ostatnio, że ich platforma napędza już 120 milionów samochodów obecnych na drogach. Przyszłość pokaże jak duży procent rosnącej liczby będą stanowiły pojazdy z wielkim B na masce.

Źródło: Crackberry

 • whomanista
  • OWC

   Nie jest tak źle…konkurencji brak więc jak ktoś to używa jako narzędzie do pracy to można raz na rok/dwa lata zainwestować 🙂

   • whomanista

    Cena K1 w bb sklep to aktualnie 3129 zł, więc zgodnie z logiką K2 będzie droższy. Dla mnie polityka cenowa bb sklep jest bardziej zawiła od tajemnicy zimnej fuzji.

    • kanon7

     „Dla mnie polityka cenowa bb sklep jest bardziej zawiła od tajemnicy zimnej fuzji.”

     BBsklep – DTEK60 – 2400 zł
     BBsklep – PRIV – 2389 zł

     Oj, tam, oj tam xD