Zabezpieczenia BlackBerry w smartfonach Land Rover i CAT

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
26.06.2018

Kanadyjczycy konsekwentnie realizują swoją strategię i zawierają coraz to nowe umowy licencyjne rozszerzając grono odbiorców oprogramowania zabezpieczającego.

BlackBerry ogłosiło w ostatnich dniach nawiązanie kolejnego partnerstwa z niszowymi na rynku smartfonów markami. Nie oznacza to jednak, że są to brandy tak nierozpoznawalne jak szwajcarski Punkt, o którym pisałem w poprzednim wpisie.

Tym razem chodzi umowę z dużym graczem, a mianowicie firmą Bullitt, która jest odpowiedzialna za takie marki jak CAT, Land Rover czy Kodak i stała za elektroniką z logo Ministry of Sound, Ted Baker czy JCB. Mając na myśli trzy pierwsze brandy mam rzecz jasna na myśli telefony komórkowe.

CAT rozpoczynał od odpornych na wszystko, ciężkich, gumowanych feature phone’ów. Dziś jego flagowym produktem jest model S61 posiadający wbudowaną kamerę termowizyjną i dalmierz. Oprócz tego urządzenie może pochwalić się imponującą baterią o pojemności 4500 mAh, 5-calowym ekranem czy pamięcią RAM 4GB. O normie IP68 oraz 810G nie muszę zapewne wspominać. Cena? Także zwala z nóg, 799 funtów.

Innym ciekawym urządzeniem jest smartfon marki Land Rover, który dla odmiany nie jest dedykowany kierownikom budowy, a ludziom, którzy zamiast pokoju w 5-pięciogwiazdkowym hotelu urlop spędzają w zawilgoconym namiocie w środku dżungli.

Specyfikacja techniczna tegoż urządzenia jest niemal identyczna jak powyższego S61. 4GB RAM, 4000 mAh, IP68 i MIL SPEC 810G. Smartfon jest gotowy na wszystko, ale zamiast kamery termowizyjnej daje dostęp do dedykowanych aplikacji niezbędnych w bardziej ekstremalnej turystyce, np bardzo szczegółowych map terenowych. Cena? 649 euro.

Oba urządzenia napędza jak widać na zdjęciach system operacyjny Android. Obecna wersja 7 ma podobnie jak KEYone otrzymać niebawem aktualizację do Oreo 8.0 🙂

Na mocy podpisane kontraktu produkty sygnowane logotypami znajdującymi się w portfolio Bullitt będą wyposażane w oprogramowanie zabezpieczające BlackBerry.

„Nowa umowa rozszerzyć obecność pakietu BlackBerry Secure na kolejnych 100 rynkach, na których działa obecnie Grupa Bullitt. Szczególnie ważna jest Europa, Bliski Wschód i Afryka” powiedział Alex Thurber z BlackBerry Mobile Solutions komentując podpisanie dokumentu „Najróżniejsi klienci marek Bullitt, farmerzy, budowlańcy czy fani survivalu będą mieli teraz okazję używać produktów nie tylko wytrzymałych fizycznie, z zewnątrz, ale także bezpiecznych od środka”.

„W dobie stale zwiększającego się zagrożenia ze strony hakerów i w świetle kolejnych włamań do systemów mobilnych czy urządzeń IoT, nawiązanie współpracy z takim partnerem jak BlackBerry jest niezwykle ważne. Wszystkie te zagrożenia spędzają sen z powiek naszych klientów, ale dzięki podpisanej umowie będziemy mogli zaoferować im spokój.” dodał James Shannon szef działu produktu w Bullitt Group.

Źródło: Crackberry, Bullitt