Jak BlackBerry promuje KEY2?

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
09.07.2018

Celebryci, influencerzy, pop-up store. BlackBerry Mobile z każdym wydanym modelem robi to lepiej!

Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu zastanawialiśmy się wszyscy czy na którejkolwiek z tabliczek wiszących przy drzwiach pokoi biurowca w Ontario znajduje się słowo Marketing. Mimo największej sympatii do Kanadyjczyków, a przede wszystkim do ich produktu trudno było w tej kwestii o optymizm. Jak się później okazało pesymiści okazali się realistami. CEO ostatecznie podpisał akt zgonu działu hardware’owego. Na szczęście w testamencie zapisano, że licencjobiorca marki może promować produkowane przez siebie produkty.

BlackBerry Mobile intensyfikuje działania skupione wokół KEY2. Może premiery ich smartfonów nie są tak medialne jak prezentacje nowych iPhone’ów, a listy gości nie dałoby się nawinąć na pokaźną rolkę, ale z wydarzenia na wydarzenie zainteresowanie powracającą do gry marką rośnie.

Pop up store

BlackBerry szuka klientów wśród młodych ludzi. Pomimo faktu, że ich naturalną grupą docelową są pełni sentymentu niegdysiejsi posiadacze Boldów, producent chce przekonać do siebie także tych, którzy wychowali się z all touch’ami w rękach i chcieliby spróbować czegoś innego. Do sięgnięcia po KEY2 przekonać ich może wizyta w specjalnie uruchomionym pop up storze, czyli tymczasowym sklepie, który powstać może w lokalizacji do tej pory nie kojarzącej się z tego typu działalnością i jak wspomniałem wcześniej działa tylko przez pewien określony czas. Taki sklep nie to nie tylko przestrzeń handlowa, ale także miejsce organizowania spotkań, koncertów czy innych unikatowych wydarzeń. Pop-up store’y pojawiły się po raz pierwszy już w latach siedemdziesiątych XX wieku w Stanach Zjednoczonych i z powodzeniem działają także dzisiaj. W Polsce trudno znaleźć tego typu miejsca. To właśnie w sklepie zlokalizowanym w sercu hipsterskiej dzielnicy Village, w połowie drogi z Central Parku na Wall Street odbyła się premiera KEY2.

http://weremagnetic.com/work/blackberry-key2-launch/


Launch party

Ale Świat nie kończy się na Nowym Jorku, zatem BlackBerry poszło za ciosem i zorganizowało huczne powitanie modelu KEY2 w Toronto oraz w Londynie.

Krótką relację z tego wydarzenia możecie zobaczyć poniżej:


Równie barwnie i chyba jeszcze bardziej kolorowo świętowano w stolicy Anglii, bowiem KEY2 zachwalała nawet aktorka Naomie Harris grająca chociażby u boku samego agenta 007 w filmie Skyfall. Z pewnością znacie ją także z serii Piraci z Karaibów.


KEY2 doczekał się naprawdę zauważalnego szumu medialnego. Jego promocja odbywa się chyba jeszcze intensywniej niż K1 czy Motion, co może oznaczać, że sprzymierzeni z Kanadyjczykami marketingowcy BlackBerry Mobile widzą dla swoich produktów miejsce na zdominowanym przez kilku gigantów rynku. Trzymam kciuki by to się udało!

 • zenq

  „promocja odbywa sie jeszcze intensywniej niz k1”
  a k1 mial wogole jakies promowanie?

 • Mong
  • whomanista

   No to wszystko jest już jasne

  • Niewiarygodne… myślałem, że mój KEYone nadaje się do naprawy gwarancyjnej bo co jakiś czas, randomowo, na sekundę włącza się i wyłącza bluetooth! Wyrzuciłem Yanosika i zobaczę czy to rozwiązuje „problem”. Póki co przez cały dzień jest tak jak wynika z tekstu. Problem zniknął.

 • DM

  Ja już wczoraj bawiłem się Key2.

  Na pewno jest ładniejszy niż Key1, ale jakością użytych materiałów i wykonania odstaje od BB Passport czy Priv. Widać że to już nie jest BB tylko zew. Firma. Sama słuchawka też jakoś nie zrobiła na mnie mega dużego wrażenia. Fajny biznesowy tel i tyle. Ekran to jego największą wada, po prostu odstaje od tego co możemy mieć w podobnej cenie. Sama klawiatura, hmm na co dzień oprócz Pixel2 używam także 9900, wcześniej miałem Q10 oraz Classic czy Priv. Jak dla mnie to ciagle nie jest poziom najlepszych BB w kwestii klawiatury. Do tego spacja miała dziwny luz i dzwiek przy klikaniu – sprawdzałem dwa egzemplarze. Sam soft działa fajnie, na pewno jest to update po Key1. Czy skusił bym się na zakup hmmm…nie wiem.

 • Adam

  Ja już mam K2 ponad tydzień. Dużo lepiej wykonany niż poprzednik, świetna klawiatura, chyba lepsza niż z SE.