John Chen w gronie najlepszych CEO swojej branży.

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
10.07.2018

Specjalistyczny portal SolutionReview.com umieścił Prezesa BlackBerry Ltd. w zacnym gronie!Zasiadający za sterami Kanadyjskiej firmy John Chen otwiera listę najfajniejszych CEO branży IT wybranych przez redakcję prestiżowego SR. Autorzy zestawienia zwrócili szczególną uwagę na to, że Chen już pięć lat z powodzeniem kieruje przedsiębiorstwem, na którym w momencie jego nominacji wisiało widmo bankructwa. Skutecznie przeprowadzona transformacja oraz kolejne dochodowe dla BB kwartały dają solidne podstawy i dobre perspektywy na przyszłość.

Chen ma ponad 30-letnie doświadczenie w zarządzaniu. Zanim objął najwyższe stanowisko w BlackBerry wyciągnął z poważnego dołka firmę Sybase Inc., która to w 2010 roku została przejęta przez SAP. Pod wodzą Chena firma wróciła na ścieżkę sukcesu przynosząc zyski nieprzerwanie przez 55 kwartałów. Przez ostatnie 6 lat Prezes BlackBerry zasiadał także w Narodowym Komitecie na rzecz dobrych Stosunków USA – Chiny (National Committee on United States China Relations). Dobrze byłoby gdyby znów uaktywnił się w tej organizacji i pomógł dwóm mocarstwom dojść do porozumienia.

Solutions Review to działający od 2012 roku portal internetowy koncentrujący się na tematyce IT i rozwiązaniach dla biznesu: Business Intelligence, Data Management, ERP czy cyberbezpieczeństwem. Do redaktorów należą pasjonaci technologii, a treści przez nich publikowane kierowane są do ludzi profesjonalnie zajmujących się wyżej wymienionymi dziedzinami.

W przytoczonym zestawieniu, CEO BlackBerry towarzyszą: Satya Nadella (Microsoft), Kris Hagerman (Sophos), Mike Gregoire (CA Technologies) oraz Greg Clark (Symantec).

Źródło: Solutions Review, Wikipedia, zdjęcie tytułowe: FT.com