KEY2 Lite będzie nazywał się…

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
29.07.2018

W internecie pojawiło się zdjęcie naklejki umieszczanej na bocznej ścianie kartonika. Nazwa jaka tam widnieje to KEY2 [LE].

Jednak nie słowo Lite ale skrót LE będzie przydomkiem tańszej odmiany flagowego modelu KEY2. Moim zdaniem Lite wyglądałoby lepiej niż LE, które złośliwcy mogą tłumaczyć jako Lag Edition. Co prawda podzespoły słabszego KEY2 dziś spełnią wymagania zdecydowanej większości użytkowników, należy mieć na uwadze jak szybko elektronika się starzeje. Niecałe półtora roku temu gdy debiutował KEYone, jego 3 GB RAM wystarczało w zupełności. Dziś, kilkanaście miesięcy później, jego następca by pracować wydajnie potrzebuje aż dwa razy tyle.

Jak wiecie z mojego poprzedniego wpisu, KEY 2 LE zaprezentowany zostanie prawdopodobnie w przyszłym miesiącu, a zatem (jak na BlackBerry ;)) dość szybko. Wygląda na to, że urządzenia wciąż zyskują nowych klientów i zainteresowanie kanadyjską marką znów rośnie. Ja trzymam kciuki za nowy model, który być może pozwoli BB wreszcie zwiększyć skalę sprzedaży i trafić w ręce mniej zamożnych klientów.

Źródło: GSMArena