Wszystko, co wiemy o KEY2 Lite.

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
26.07.2018

Przez ostatnie miesiące mówiło się, że w 2018 roku zobaczymy co najmniej dwa nowe modele BB produkowane przez TCL. Po premierze KEY2 czas otworzyć worek plotek o jego mniejszym bracie.

Jeszcze nieoficjalnie, smartfon nazywany jest KEY2 Lite (wcześniej Luna bądź BBE-100), a jego jedyne jak do tej pory zdjęcie pojawiło się na twitterowym koncie nie kogo innego a Evana Blassa.

Jak widać, telefon ma mieć inną strukturę pleców obudowy, a co jeszcze ważne, ma pojawić się w trzech wersjach kolorystycznych: czerwonym, niebieskim i miedzianym. Cóż, byłoby ekstra, choć ja wciąż czekam na brązowego Classica 😉

Lekka odmiana KEY2 będzie tego samego, fizycznego rozmiaru, co zaprezentowany ostatnio flagowiec. Oczywiście przydomek lite oznaczać będzie pewne ustępstwa jeśli chodzi o osiągi oraz materiały wykończeniowe. Zgodnie z danymi z portalu GeekBench z maja tego roku, sercem smartfona będzie 8-rdzeniowy procesor z rodziny Snapdragon 660 oraz 4 GB RAM – pełnowymiarowy KEY2 ma 6 GB. Według najnowszego przecieku (BBE-100 trafił do certyfikacji w FCC), smartfona wyposażono w baterię o pojemności zaledwie 2900mAh. Jeśli chodzi o wykonanie to nie mamy co liczyć na metal – KEY2 Lite będzie w całości obłożony tworzywem sztucznym.

Najprościej rzecz ujmując – KEY2 to Bold, KEY2 Lite zapowiada się na starego, dobrego Curve.

Z informacji krążących w sieci wiemy jeszcze, że urządzenie ma zadebiutować na przełomie sierpnia i września i być może będzie je można obejrzeć na berlińskich targach IFA, które obędą się w dniach 31.08 – 05.09 2018.

Jeśli flagowy – wykonany z metalu z pamięcią 6 GB i baterią 3500 mAh KEY2 kosztuje 649 euro to na ile powinien zostać według Was wyceniony jego tańszy odpowiednik?

 

Źródła: twitter, FCC, GeekBench