Za 4 dni rozpocznie się rollout Oreo dla KEYone! [AKTUALIZACJE: 2]

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
10.07.2018

Jako pierwsi update otrzymają użytkownicy kanadyjskiej sieci Rogers, lecz już niebawem powinna zacząć trafiać do pozostałych posiadaczy smartfonów BlackBerry.

Kilka tygodni temu przekazałem Wam informacje o ujawnionym kalendarzu aktualizacyjnym północnoamerykańskiego operatora, zgodnie z którym najnowsza odsłona systemu Android pewnie zmierza w stronę K1. W tej samej tabeli, oczywiście z innymi aktualizacjami znalazły się modele PRIV oraz Passport.

Teraz, na forum marki Rogers ukazała się nowa tabelka, z treści której jednoznacznie wynika, że już 28 czerwca rozpocznie się proces wypuszczania aktualizacji dla KEYone. Kanadyjczycy oprócz Oreo 8.0 otrzymają także możliwość wykonywania połączeń głosowych przez Wi-Fi.

Pytanie, czy zanim Oreo zacznie pojawiać się na telefonach sprzedawanych przez polskich operatorów czy też tych zakupionych w wolnej sprzedaży konieczna będzie w pierwszej kolejności instalacja ostatniej aktualizacji o nazwie ABA676. O jej publikacji właśnie przez sieć Rogers informowaliśmy niedawno w tym wpisie.

Tak czy inaczej czekamy z niecierpliwością!

AKTUALIZACJA 28.06.2018:

Data udostępnienia aktualizacji została przesunięta na 5 lipca. Informacja została opublikowana w taki sam sposób jak tabela zamieszczona wyżej. Kanadyjski operator komórkowy nie podał powodu opóźnienia.

AKTUALIZACJA 10.07.2018:

Niestety posiadacze KEYone wciąż czekają na swoją wersję Androida Oreo. Obecnie widoczny status aktualizacji to „Daleyed”. Niestety wygląda na to, że …opóźnienie może ulec zmianie, za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

 • aastelix

  A ja mam nadzieję, że dość szybko pojawi się autoloader. Będzie to dobra okazja żeby zrobić czyszczenie telefonu. W końcu taka okazja trafia się raz w życiu.
  Swoją drogą ciekawe czy Key2 doczeka się androida P z jego gestami?
  Jak BlackBerry Mobile ma zamiar przez ewentualną aktualizację do P zlikwidować tą geometrię nad klawiaturą?

  • Filipeski Filipek

   Dobre pytanie

  • zenq

   Guziki pozostana w sustemie opcja, tak jak to bylo przy 4.4 -> 5.0, kiedy pojawila sie opcja przyciskow ekranowych w raz z ich zmiana na figurki geometryczne i zastapieniem ‚menu’ na szuflade aktywnych apek, ale starsze telefony przy aktualizacji nadal mogly korzystac ze starszego rozwiazania

  • OWC

   Pewnie dwie opcje beda 🙂 A w KEYTWO wygasna i tyle 😀

 • DM

  Kolejna obsuwa..śmieszne to. Czyli miesiąc przed tym jak będę miał Androida P. Hmmm..Key2 powinien mieć premierę w sierpniu i wyjść z Androidem P na pokładzie. Nie uczą się ludzie w tych firmach. Budowanie produktu na niskim poziomie. Choć reklama jest dość dobra z Key2. Pisząc ten post właśnie doceniam to jak świetnym urządzeniem był 9900.

 • zenq

  soon, later…
  logo jeżynki zobowiązuje, tutaj nic się nie zmienia 🙂

 • Kaczmarek Adam

  Kochani, powiedzcie mi czy Key2 i jego Hub działa tak jak na wszystkich Androidach? Tzn. otwiera aplikacje, zamiast działać jak w BB10 gdzie nie wychodzi się z Huba?

  • kanon7

   Obojętnie czy to DTEK60, Motion, K1 czy K2 – wszędzie HUB działa tak samo.
   Wszystkie wersje telefonów mają ta samą wersję HUB’a i nowości.
   Niestety jest ta gorsza opcja… otwiera aplikacje.

   • whomanista

    Oczywiście z wyjątkiem klienta email. Ten jest ,,hubowy „

    • kanon7

     Racja, zapomniałem że email jest „hub owy”