Za 4 dni rozpocznie się rollout Oreo dla KEYone! [AKTUALIZACJE: 2]

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
10.07.2018

Jako pierwsi update otrzymają użytkownicy kanadyjskiej sieci Rogers, lecz już niebawem powinna zacząć trafiać do pozostałych posiadaczy smartfonów BlackBerry.

Kilka tygodni temu przekazałem Wam informacje o ujawnionym kalendarzu aktualizacyjnym północnoamerykańskiego operatora, zgodnie z którym najnowsza odsłona systemu Android pewnie zmierza w stronę K1. W tej samej tabeli, oczywiście z innymi aktualizacjami znalazły się modele PRIV oraz Passport.

Teraz, na forum marki Rogers ukazała się nowa tabelka, z treści której jednoznacznie wynika, że już 28 czerwca rozpocznie się proces wypuszczania aktualizacji dla KEYone. Kanadyjczycy oprócz Oreo 8.0 otrzymają także możliwość wykonywania połączeń głosowych przez Wi-Fi.

Pytanie, czy zanim Oreo zacznie pojawiać się na telefonach sprzedawanych przez polskich operatorów czy też tych zakupionych w wolnej sprzedaży konieczna będzie w pierwszej kolejności instalacja ostatniej aktualizacji o nazwie ABA676. O jej publikacji właśnie przez sieć Rogers informowaliśmy niedawno w tym wpisie.

Tak czy inaczej czekamy z niecierpliwością!

AKTUALIZACJA 28.06.2018:

Data udostępnienia aktualizacji została przesunięta na 5 lipca. Informacja została opublikowana w taki sam sposób jak tabela zamieszczona wyżej. Kanadyjski operator komórkowy nie podał powodu opóźnienia.

AKTUALIZACJA 10.07.2018:

Niestety posiadacze KEYone wciąż czekają na swoją wersję Androida Oreo. Obecnie widoczny status aktualizacji to „Daleyed”. Niestety wygląda na to, że …opóźnienie może ulec zmianie, za utrudnienia serdecznie przepraszamy.