Beta testerzy dostają już aktualizację Oreo…

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
08.08.2018

…a my wciąż czekamy na oficjalny rollout zapowiadanego update’u. 

Nie dalej jak trzy tygodnie temu beta testerzy BlackBerry otrzymali możliwość zainstalowania na swoich KEYone’ach testowej wersji Oreo. Jak donosił portal Crackberry, zapisani w programie użytkownicy powinni wkrótce spodziewać się e-maili z zaproszeniem do pobrania ważącej 1,3 GB paczki. Ja niestety na próżno odświeżałem swój Hub – być może Polska wciąż nie jest na liście krajów, w których BB widzi potencjał rozwoju.

Odkładając żale na bok donoszę, że ci szczęśliwcy, którzy testują na swoich urządzeniach przedostatnią odsłonę oprogramowania od Google otrzymali właśnie aktualizację oznaczoną jako ABD796. Patch ma umożliwić działanie VoWiFi czyli Voice over Wi-Fi – możliwości prowadzenia rozmów głosowych tam gdzie nie ma zasięgu GSM/3G/4G ale jest dostępny hotspot oraz wprowadzić pewne usprawnienia czytnika linii papilarnych. Dodatkowo wsparte mają być nowe sieci komórkowe, które do tej pory nie były obsługiwane.

Jeśli chodzi o platformę beta BlackBerry, niedawno dokonano migracji do nowego środowiska, rejestrować możecie się tutaj: https://bbbeta.centercode.com/welcome.

A my wciąż czekamy, podobno Oreo na KEYone i Motion będzie… soon!

Źródło: Crackberry