BlackBerry Launcher wzbogacony o genialną funkcję!

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
21.08.2018

Właśnie ukazała się aktualizacja, dzięki której zapomnicie i rozciąganiu kciuków przy każdorazowej próbie otwarcia paska powiadomień.

Wszyscy posiadacze smartfonów większych niż iPhone SE znają ten problem: ściągnięcie górnego paska powiadomień i skrótów systemu Android wymaga posiadania nadzwyczaj długiego palca lub przesunięcia telefonu w dłoni co nierzadko kończy się jego wyślizgnięciem. Powyższe nie dotyczy rzecz jasna tych, którzy na co dzień korzystają z BlackBerry Motion, który ten gest obsługuje przez przeciągnięcie palca na przycisku home. Od dziś podobna funkcjonalność jest dostępna dla każdego telefonu z systemem Google.

Teraz, wystarczy wykonać prosty gest w jakimkolwiek pustym miejscu ekranu początkowego (nie tylko na pierwszym ekranie z zegarem!) by rozwinąć górny pasek powiadomień. Najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest moim zdaniem zostawienie takiej luki w prawym dolnym ekranie home screena. To się nazywa produktywność! 🙂 Jeszcze tylko gest minimalizowania aplikacji przeciągnięciem od dolnej ramki i poczuję się naprawdę jak w domu.

Rozwiązanie jest dostępne od wersji 1.1.11.9704, którą możecie pobrać rzecz jasna ze sklepu Google Play.