Kończy się program BETA Oreo dla KEYone

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
15.10.2018

BlackBerry daje nam niebezpośredni sygnał, że rollout Androida 8.1 ma się ku końcowi. 

Użytkownicy, który jako beta testerzy pierwsi uzyskali dostęp do najnowszego (dla użytkowników BB) wydania systemu operacyjnego Google’a dostają informacje o zakończeniu pilotażowego programu. Oznacza to niechybnie, że Oreo trafiło już niemal na wszystkie urządzenia, dla których aktualizacja została przygotowana. Ostatni użytkownicy, którzy wciąż jeszcze nie doczekali się komunikatu z zakładki Aktualizacje z pewnością zobaczą takowy przed końcem listopada.

Chętni mogą oczywiście w dalszym ciągu zgłaszać błędy i problemy dotyczące zachowania systemu, jeśli jednak nie życzycie sobie dalszej współpracy, możecie wyłączyć narzędzie diagnostyczne w menu telefonu: Ustawienia> System > Opcje programistyczne > Log collection > Diagnostics settings > General settings > OFF (niestety sam nie jestem beta testerem OSu, zatem nie znam polskich tłumaczeń tego menu). Jeśli tego nie zrobicie, token zbierający dane diagnostyczne z waszych urządzeń deaktywuje się automatycznie 31 grudnia tego roku.

Źródło: Crackberry

 • kanon7

  Ciekawa czy jest chociaż cień szansy na aktualizację K1 i Motion do Android’a Pie.
  W zasadzie potwierdzali 2 lata wsparcia i aktualizacji, więc w tym czasie, choćby Motion by się załapało czasowo.
  Ale coś czuję że tylko K2 dostanie Androida 9 na lato 2019r.

 • liquid12

  Po upgrejdzie systemu mam problem z smsami, raz jest dźwięk raz wibracja chociaż w opcjach wibracja jest wyłączona. Ma ktoś jakiś pomysł? 🙂

  • Tomasz_Max

   Chyba wszyscy tak mają z powiadomieniami – nie tylko SMS. Z moich obserwacji (K2) wynika, że dźwięk znika, gdy wyciszymy dzwonek, a później już nie wraca aż do restartu urządzenia.

   • liquid12

    Pier*****one Oreo ….u mnie jeszcze budzik nie działa od czasu do czasu, dziękujemy blackberry

    • Tomasz_Max

     Z budzikiem nie mogę potwierdzić – u mnie działa bez problemów.
     Teraz jeszcze się zastanowiłem, że od kilku dni mi się to nie zdarzyło, a przecież w piątek dostałem aktualizację (ABG706) – może już poprawili. Był też wątek na Crackberry, ale teraz nie bardzo mam czas szukać.

     • U mnie kiedyś budzik nie zadzwonił na Nougat’cie, pechowo, że byłem akurat w delegacji i miałem rano spotkanie. Na szczęście kolega obudził mnie dzwoniąc na telefon stacjonarny w pokoju. Zdarzyło się raz, ale niesmak pozostał i żarty z budzika w BB chodzą do dzisiaj.

     • Tomasz_Max

      Dobra, ale czemu z BB? Zawiesił Ci się Android (skoro kolega musiał dzwonić aż na stacjonarny), nie BB. Takie akcje żona miała na Samsungu kilka razy, dlatego przeszła na Z10. Wracając do powiadomień – przez tych kilka godzin parę razy robiłem mute i z powrotem – powiadomienia działają w porządku. Dla mnie problem rozwiązany wraz z otrzymaniem ABG706.

     • liquid12

      Kiedy weszła nowa wersja? u mnie jest abg366

     • Tomasz_Max

      Ja dostałem 12.10. – tylko ja piszę o K2.

  • A aplikacją do smsów jest natywny program czy jakiś alternatywny?

   • liquid12

    Standardowa fabryczna apka

  • Filozof HAL

   Zmień program do ich obsługi. Pulse jest ok i wszystkie problemy z sms znikają .Łącznie ze zgubionymi etc .

 • Marcin Izdebski

  po upgrejdzie zniknęła mi z menu opcja „inteligentne etui”, wyłączające wygaszanie ekranu w oryg pokrowcu. Jest to o tyle irytujące że dotąd używałem w aucie drugiego etui, gumy na plecy do której przyklejony był magnes uchwytu magnetycznego w aucie. I teraz po umieszczeniu key1 w uchwycie magnes powoduje wygaszenie wyświetlacza i widzę małe okienko jak w oryg pokrowcu….. Niby mała rzecz a ile przez to problemów

  • civil

   U mnie wsuwka działa jedynie nie mogę wywołać podglądu podwójnym kliknięciem by zobaczyć przez „okienko” np. godzinę