Wyniki finansowe 2Q19

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
01.10.2018

Kanadyjczycy podzielili się że światem rezultatami działalności w ostatnim kwartale. Zyski po raz dziesiąty z rzedu!

Drugi kwartał fiskalnego 2019 roku zakończył się dla BB jak najbardziej pozytywnie. Przychody liczone metodą non-GAAP osiągnęły poziom 214 milionów dolarów przy czym te pochodzące ze sprzedaży oprogramowania i usług 197 milionów. Przedstawiciele firmy pochwalili się, że procentowy wzrost napływu gotówki w tym segmencie jest już dwucyfrowy. Dodatkowo, dzięki wyjątkowo dobrym wynikom w segmencie automotive osiągnięto rekord jeśli chodzi o ujęcie kwartalne. Marża brutto wyniosła 78%.

Prezes Chen podkreślił, że BlackBerry przewyższyło oczekiwania zarówno jeśli chodzi o rozwój oprogramowania i usług ale też rozwiązania technologiczne. Ponadto CEO wyraził swoje przekonanie co do pozycji lidera w segmencie Enterprise of Things. Sukces na tym polu ma zapewnić platforma BlackBerry Spark służąca do zarządzania urządzeniami końcowymi na szeroką skalę.

Na dzień 31 sierpnia 2018 BlackBerry odnotowuje pozytywny cashflow na poziomie 2,4 miliarda dolarów. Po odjęciu od tej wartości kosztów restrukturyzacji, obsługi prawnej i innych, w kasie firmy pozostaje 1,7 miliarda żywej gotówki.

Pozytywne wyniki finansowe i rysująca się w jasnych barwach przyszłość firmy wpłynęła na inwestorów i akcjonariuszy. Kurs BB na nowojorskim parkiecie wzrósł do 11,38 USD. Jeszcze przed ogłoszeniem wyników wynosił nieco ponad 10.