BlackBerry przejmie Cylance

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
21.11.2018

Wartość transakcji opiewa na prawie półtora miliarda dolarów i ma zostać zakończona jeszcze w 2019 roku fiskalnym.

Zgodnie z treścią opublikowanego komunikatu, Kanadyjczycy przejmą amerykańską firmę razem z pracownikami biorąc także na siebie zobowiązania dotyczące wypłat premii i nagród.

Cylance to przedsiębiorstwo IT zajmujące się cyberbezpieczeństwem. Swoje autorskie rozwiązania opiera o tworzone przez siebie algorytmy sztucznej inteligencji oraz procesy uczenia maszynowego. Flagowy produkt firmy potrafi bardzo szybko i skutecznie identyfikować zagrożenia i określać, jakie działania użytkownika mogą być niebezpieczne dla środowiska, w którym pracuje. Cylance chwali się także niezwykłą „lekkością” dostarczanego oprogramowania, które nie dość, że zużywa około 1% mocy CPU i 60 MB pamięci RAM, to jeszcze potrafi bezproblemowo działać bez połączenia z internetem.

CEO John Chen komentując informację prasową nie krył zadowolenia z przeprowadzonej transakcji. Rozwiązania oparte o AI uzupełnią ofertę platform UEM i QNX dostarczanych przez BlackBerry, a najmłodsza w portfolio, kompleksowa usługa Spark będzie mogła jeszcze lepiej wpisywać się w strategię Enterprise of Things.

Stuart McClure, współzałożyciel i szef Cylance oświadczył, że przejęcie otworzy nowy rozdział w historii zabezpieczeń urządzeń nowej generacji. Zwrócił uwagę, że z połączenia sił skorzystają obydwie firmy, a klienci BlackBerry z pewnością docenią możliwości sztucznej inteligencji.

Przejęcie ma nastąpić do końca lutego 2019.

Źródło: Crackberry